archive28 Nëntor, 2021 - 23:01

Lajme

Ja orari që do të mbetet pa rrymë Kosova

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik. Si rezultat, kjo kompani bën të ditur se në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës. Ky është orari sipas rajoneve të Kosovës: Prishtinë 1 TS 35/10(20) kV Mazgit...
Lajme

Lëndohet punonjësi i njohur i policisë

Një punonjës policie është lënduar mëngjesin e kësaj të diele si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në krujë. Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur në Dreven të Krujës, ku një një mjet me drejtues shtetasin N. H., 57 vjeç, punonjës policie në Komisariatin e Policisë Krujë,...
Lajme

Vdes një 20-vjeçar shqiptar, lëndohen rëndë 4 miqtë e tij

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Itali, ku një shqiptar ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti automobilistik. Aksidenti i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor në Viale Abruzzi, ku një makinë Fiat 500 L ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar duke u përplasur...
Lajme

Vetura godet biçiklistin në Prishtinë

Një çiklist ka pësuar lëndime pasi është goditur nga vetura. Rasti ka ndodhur në Prishtinë në rrugën “Ahmet Krasniqi”. Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës Agron Borovci. “Rreth orës 17:00 në rrugën “Ahmet Krasniqi” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, në mes...
Lajme

E rëndë: Vdes tragjikisht një 12-vjeçare

Një 12-vjeçare ka humbur jetën tragjikisht këtë mbrëmje në Dropull, pasi shtëpia e familjes Ndriço u përfshi nga flakët. Zjarri dyshohet se ka nisur në kuzhinën e katit të parë të banesës dhe më pas flakët janë përhapur me shpejtësi në të gjithë godinën. Mësohet se në shtëpi ka qenë...
Lajme

Vdes historiani i njohur kosovar

Ka vdekur historiani Skender Rizaj. Lajmin për vdekjen e ka bërë të ditur nipi i tij Arion Rizaj. Varrimi i të ndjerit bëhet nesër në ora 12:00 në varrezat e qytetit në lagjen Arbëria. “Pusho i qetë gjysh! I mbylle sytë më 28 nëntor, për Diten e Flamurit! I’a dedikove...
Lajme

Ja kur do të bie bora e parë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se reshjet e shiut që po vazhdojnë gjatë këtyre ditëve, do të shndërrohen në reshje bore të hënën mbrëma. “Vendi ynë gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo situatë e...
Lajme

NATO bën një urim të veçantë për 28 Nëntorin

NATO ka uruar Shqipërinë në Ditën e Pavarësisë. Përmes një fotografie të uniformës ushtarake të Shqipërisë, në rrjetin social Facebook, NATO u ka kërkuar ndjekësve t’i bashkohen festës. “Bashkohuni me ne për të festuar me aleatin tonë, Shqipërinë në ditën e tyre të Pavarësisë”, thuhet në postim....
1 2 3 5
Page 1 of 5