archive26 Nëntor, 2021 - 23:20

Lajme

“Ky është momenti i sulmit ndaj autobusit në Gllogjan”

Një dëshmitar që ka qenë në autobus ka folur për krimin makabër në Gllogjan të Deçanit ku mbetën të vdekur tre persona. Ai ka rrëfyer për momentin e sulmit duke thënë se gjersa autobusi po qarkullonte, një person i maskuar ka dalë befasisht me kallashnikov në dorë dhe ka filluar...
Lajme

Rrafshi i Dukagjinit futet në shtetrrethim?

Avokati i njohur Arianit Koci ka bërë thirrje që Rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim për të zbuluar dhe arrestuar autorin e sulmit makabër mbi autobusin që la tre persona të vdekur. Koci ka thënë se Policia e Kosovës ka kapacitetet për të zbuluar terroristët e sulmit, shkruan lajmi.net....
Lajme

Tragjedia në Deçan, vjen reagimi nga Kryeministri Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas sulmit ndaj autobusit me nxënës në Gllogjan ku u vranë tre presona, prej tyre dy nxënës. Nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, Kurti u ka shprehur ngushëllime të afërmve të viktimave derisa theksoi se policia po punon me kapacitet të plotë në hetimin e...
Lajme

Tragjedia në Deçan, ky është lajmi i fundit nga Prokuroria

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Blerim Isufaj thotë se po punojnë në drejtim të zbardhjes së rastit të sulmit ndaj autobusit në Deçan ku u vranë tre persona, dy prej tyre nxënës. Ai tha se po hetojnë në disa pista. “Deri tash informatat që ne posedojmë janë tri viktima. Është shoferi...
Lajme

Ky dyshohet se ishte shkaktari i sulmit ku u vranë tre persona

Një sulm tragjik që la të vrarë 4 persona në Deçan, ka tronditur vendin, derisa janë hapur pista hetimesh për motivin e sulmit, shkruan Gazeta Metro. Metro ka zbuluar detaje në lidhje me motivin e sulmit tragjik që u mori jetën 3 personave. Shoferi, e dy nxënës janë 3 viktimat...
Lajme

Tragjedia në Deçan: Ja si ndodhi sulmi ku mbetën tre të vrarë

Zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Pejës, Veton Elshani, ka deklaruar se dyshimet e para bazuar në hetime, tregojnë se sulmuesi i autobusit mund të ketë qenë i vetëm, në kryerjen e veprës së rëndë në Gllogjan të Deçanit sonte, ku vdiqën tre persona, shoferi dhe dy nxënës. Numri dy i...
Lajme

Tragjedia në Deçan, ky është lajmi i fundit

Një autobus që transportonte nxënës nga Gjakova për në deçan, diku në mes të fshatit Shaptej dhe Gllogjan, është sulmuar nga të paktën një person i maskuar, ku si rezultat kanë vdekur 3 persona dhe një është plagosur. Lajmin për Express e ka konfirmuar Shkodran Nikçi, i cili tha se...
Lajme

Sulmi në Deçan: Tri pista të dyshimta

Sulmi i sontëm në Gllogjan, drejt një autobusi me nxënës, ishte shkaktar i vdekjes së tre personave. Sipas burimeve të Indeksonline, sulmi është kryer nga një person i dyshuar, i cili në momentin e sulmit ka qenë i maskuar dhë i pajisur me një armë të gjatë, me të cilën...
Lajme

Pamje e autobusit ku ndodhi tragjedia në Gllogjan

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku dikush ka sulmuar një autobus me armë zjarri, katër persona kanë mbetur të vdekur. Express mëson i vrarë ka mbetur shoferi i autobusit, konduktori dhe dy nxënës, vajzë e djalë. Mësohet se djali është 17-vjeçar. Dy të tjerë janë duke...
Lajme

Reagon Konjufca pas krimit të rëndë në Gllogjan

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Deçan, ku mbetën të vrarë dy nxënëse, shoferi i autobusit dhe kondukteri i autobusit nga gjuajtja me armë nga një person. Konjufca përmes një postimi në Facebook tha se është tronditur nga rasti tragjik që ka ndodhur në Gllogjan të...
1 2 3 8
Page 1 of 8