archive25 Nëntor, 2021 - 17:12

Lajme

Edhe OVL-UÇK e pakënaqur me qeverinë Kurti, ja çfarë kërkojnë

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është diskutuar për kërkesat që i kanë bërë tek Qeveria e Kosovës, por të cilat sipas tyre janë injoruar. Lidhur me këto kërkesa, OVL-UÇK do të kërkojë edhe një takim urgjent me kryeministrin...
Lajme

Shqiptarja vret me thikë kuzhine pronarin

Mide Andreu është një 51-vjeçare shqiptare e cila ka vrarë me thikë kuzhine një italian 68-vjeçar pasi ky i fundit e ngacmonte vazhdimisht. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane, teksa ndër të tjera bëjnë me dije se shqiptarja e martuar dhe me fëmijë kishte tre vite që punonte si pastruese një...
Lajme

Vjen lajmi i mirë nga ministri Murati

Kuvendi i Kosovës në rend dite është duke bërë shqyrtimin e parë të Projektligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin për vitin 2022, ku u tha se ky buxhet është 8.7 për qind më i lartë. Ministri i Financave, Hekuran Murati duke paraqitur këtë Projektligji, tha se sa i përket vitit...
Lajme

Raporti i IKSHPK: Rritje e lehtë e rasteve me Covid

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vend nga COVID-19 janë infektuar 12 qytetarë. Gjatë këtyre orëve nuk është regjistruar asnjë viktimë teksa janë shëruar 16 pacientë, njofton Klankosova.tv. Aktualisht në vend janë edhe 323 raste aktive me COVID-19....
Lajme

Pritet shkarkimi i komandantit të FSK-së

Pak ditë na ndajnë nga shkarkimi, eventualisht lirimi nga detyra, i komandatit të Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama. Nga burime të mirëinformuara brenda Forcës së Sigurisë të Kosovës, Albanian Post ka arritur të mësojë se procedurat për shkarkimin e tij kanë nisur para dy muajsh. Mospajtimet midis...
Lajme

Dy policë në mesin e viktimave të aksidentit në Bullgari

Alsat nga burime brenda policisë ka mësuar se në mesin e 44 viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari janë edhe dy nëpunës policorë. Sipas informacioneve të siguruara nga familjarët, bëhet fjalë për Enis Ramanoski, zëvendëskomandant i policisë në Dibër dhe Sade Mustafoski polic në pikën kufitare “Bllat” më Republikën e...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6