archive25 Nëntor, 2021 - 20:24

Op/Ed

Viti 2021, Superliga e Kosovës ende s’ka faqe zyrtare!

Shkruan Ylber Kelmendi Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ende nuk e ka hapur një faqe zyrtare të Superliges së Kosovës në futboll. Vetëm në Kosovë ndodhë që klubet nuk kanë qasje në videot e tyre, por i shpërndajnë videot e ndeshjeve të X televizionit. (Duke e promovuar televizionin, por...
Lajme

Kuvendi miraton një vendim shumë të rëndësishëm

Kuvendi i Kosovës e miraton në shqyrtim të parë Projektligjin për ndarjet buxhetore të Buxhetit të Kosovës. Me 65 vota për e asnjë kundër dhe asnjë abstenim Kuvendi e miratoi në parim Projektligjin mbi ndarjet buxhetore të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2022. Buxheti për vitin 2022 do...
Lajme

Ndërtesa e Qeverisë ndriçohet me të portokalltë, kjo është arsyeja

Në shënim të hapjes së fushatës – 16 Ditë të aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore ndaj grave dhe vajzave, Agjencia për Barazi Gjinore, në kuadër të Zyrës së Kryeministrit, ka ndriçuar me ngjyrë të portokalltë ndërtesën e Qeverisë së Repubikës së Kosovës. Sot paradite, Kryeministri i Republikës së Kosovës,...
Lajme

Nesër në këtë orar, një pjesë e Kosovës në “terr”

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS) ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit. Këto ndërprerje do të bëhen për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimi i KEDS-it: 26.11.2021 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit...
ShowBiz

Kështu pritet Fifi jashtë shtëpisë së Big Brother

Fifi sot është larguar nga shtëpia e Big Brother VIP. Këngëtarja nga Kosova tha se ka marrë vendim të largohet pasi dëshiron të merret me veten dhe qëndrimi mbyllur në shtëpi nuk po i bën mirë. Jashtë shtëpisë e ka pritur miku i saj Ardit Cuni dhe Paloma, të dy...
Lajme

Vjen reagimi i LDK-së pas vendimit të Supremes për zgjedhjet në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Supreme për ripërsëritjen e votimit nga jashtë për komunën e Dragashit. Sipas LDK-së mërgata do ta rikonfirmojë mbështetjen për kandidatin e tyre, Bexhet Xheladini. “Mërgata do ta rikonfirmojë mbështetjen në raundin e ri ndaj Dr. Bexhet Xheladini. Lidhja Demokratike e Kosovës...
Lajme

Gjendet e vdekur një grua në Prizren

Një grua është gjetur pa shenja jete në një shtëpi në rrugën “Nysret Seharsoy”, në Prizren, pasditen e sotme, rreth orës 14:50, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e kanë konfirmuar nga Drejtoria e Policisë për Rajonin e Prizrenit. Nga kjo drejtori bënë të ditur se në vdekjen e...
Lajme

KQZ cakton datat e votimit me postë për komunën e Dragashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim që periudha për përsëritjen e votimit përmes postës për raundin e dytë të Zgjedhjeve për Kryetar të Komunës së Dragashit të fillojë më 29 nëntor dhe të përfundojë më 13 dhjetor 2021, raporton Gazeta Express. Të drejtën për të votuar përmes postës e kanë...
Lajme

Arrestohet personi i shumë kërkuar

Policia e Kosovës ka arrestuar një 25-vjeçar me inicialet S.R., i cili po kërkohej si i dyshuar për veprën penale “Lëndim i rëndë trupor”, raporton Gazeta Sinjali. Arrestimi i tij u bë rreth orës 14:00, në Shtime. 25-vjeçari po kërkohej me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Ferizaj, për veprën penale...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6