archive25 Nëntor, 2021 - 22:50

Lajme

Xhelal Sveçla paralajmëron aksion ditën e nesërme

Prokuroria Themelore në Prishtinë-Departamenti i Krimeve të Rënda, ka njoftuar se pas një aksioni të suksesshëm nga bastisja e kryer në fshatin Prugoc të komunës së Prishtinës, në shtëpinë me qira të një të dyshuari është identifikuar një laborator i improvizuar për prodhimin e substancave narkotike dhe janë gjetur e...
Lajme

Ky shtet shpall gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të pandemisë

Republika Çeke ballafaqohej më 25 nëntor me dy sfida përballë pandemisë derisa numri në rritje i personave të infektuar ka detyruar vendin të shpallë gjendje të jashtëzakonshme e në anën tjetër presidenti, Millosh Zeman është hospitalizuar sërish pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Qeveria kalimtare e Andrej Babishit shpalli 30 ditë...
Lajme

Shpërthim i fuqishëm në Somali, raportohet për tetë të vdekur

Të paktën tetë civilë u vranë dhe 17 të tjerë u plagosën, duke përfshirë 13 nxënës, pasi një veturë vetëvrasëse shpërtheu në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. Shpërthimi ndodhi në distriktin Hodan të Mogadishu, pranë dy shkollave dhe rezidencës së ish-presidentit, Abdikasim Salat Hassan, sipas Agjencisë Kombëtare të Lajmeve Somaleze (SNNA),...
Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme

Gjatë dy ditëve të ardhshme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijojë kushte për mot kryesisht të vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës Vranësirat do të...
Sporti

Arrihet marrëveshja, zbulohet emri i trajnerit të Man United

Sipas “The Atheltic”, “Djajtë e Kuq” kanë arritur marrëveshje me Ralf Ragnick që pritet ta marrë stolin e Man United Ragnick do të emërohet si trajner deri në fund të edicionit. Ragnick në të kaluarën ka drejtuar skuadra si Hannover, Schalke, Hoffenheim dhe RB Leipzig....
Lajme

Të hënën Kosovën e viziton ky president i këtij shteti

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndrojë për vizitë të hënën në Kosovë. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga zyra e tij. Sipas komunikatës, Pahor do të ketë një vizitë në Serbi të dielën, ndërkaq të hënën do të jetë në Kosovë, raportojnë mediet...
Lajme

U raportua se qeveria po do ta shkarkojë, flet Rrahman Rama

Komandati i FSK-së, Rrahman Rama, ka komentuar lajmin se Qeveria po përgatit shkarkimin e tij. Albanian Post ka treguar në bazë të burimeve të saj se Rama pritet të shkarkohet për shkak të mospajtimeve mes tij dhe Ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj. Albanian Post thotë se procedurat për shkarkimin e...
Lajme

Policia bastis edhe një laborator të drogës në Prishtinë, sekuestrohen 179 bimë të llojit kanabis

Identifikohet edhe një laborator për përpunimin e substancave narkotike dhe sekuestrohen 179 bimë të llojit kanabis. Prokuroria Themelore në Prishtinë-Departamenti i Krimeve të Rënda, ju njofton se ka udhëhequr sot një aksion në koordinim të plotë me Policinë e Kosovës, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore, ashtu që me aprovim të...
Lajme

Nesër pritet të bie borë në Kosovë

Parashikimi i motit për këtë të premte. E premtja e kësaj jave mund të sjell reshje shiu dhe bore. Sipas Prishtina Weather pritet mot kryesisht i vranët në mëngjes dhe me shi. Në vise malore priten edhe reshje bore. Ditën mbetet mot me vranësira, por me erë. Vende-vende edhe me...
Lajme

Vazhdon aksioni ndaj mobilshopeve

Nëpërmjet një aksioni antikontrabandë, Dogana e Kosovës u vihet pas të dyshuarve. Me të arritur në lokacionin e parë, zyrtarët doganorë hasin në një person i cili tentoi të largohet nga lokali ku po dyshohej se kishte telefona mobilë të kontrabanduar. Më pastaj, kontrollohet i gjithë lokali ku janë një...
Lajme

Ja çka u bisedua në takimin Osmani – Lajçak

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, shkruan Gazeta Sinjali. Nga Presidenca njoftojnë se me Lajçakun, e para e vendit ka folur për zhvillimet e fundit në procesin e dialogut, si dhe zhvillimet...
1 2 3 6
Page 1 of 6