archive24 Nëntor, 2021 - 23:21

Lajme

LAJM I FUNDIT: Dorëhiqet papritur Qeveria

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është një praktikë kushtetuese që një qeveri me koalicion duhet të japë dorëheqje kur njëra parti heq dorë”,...
Lajme

Pensionet, vjen lajmi i mirë

Sot është realizuar pagesa e pensioneve me shtesën e aprovuar nga Qeveria. Kështu bëri të ditur Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, përmes një postimi në Facebook. “Sot është realizuar pagesa e pensioneve me shtesën e aprovuar nga Qeveria. 69 milionë euro për 295 mijë përfitues, është pagesa më...
Lajme

“Albin Kurti e kanë zënë në makinë me kriminel serbë”

Deputetja e AAK’së, Time Kadrijaj ka pyetur kryeministrin Albin Kurti, se pse siç tha ajo, policia e Kosovës e kishte zënë në makinë me kriminelë serbë në janarin e vitit 2004. Kadrijaj thotë se ka dokument që e dëshmon se Kurti ishte në atë makinë. “Ne mundemi me bo opozitarizmin...
Lajme

Moti në ditët e ardhshme, ja kur pritet të bie borë

Në Kosovë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm. Nga dita e premte pritet të kemi shi kohë pas kohe. Ndërkaq java e ardhshme mund të sjellë reshjet e borës edhe në vise të ulëta. Sipas Prishtina Weather ditën e enjte mbetet mot i qëndrueshëm, me vranësira që shtohen gjatë ditës....
Lajme

Nasim Haradinaj infektohet me Covid-19

Rexhep Selimi dhe Nasim Haradinaj janë infektuar me Covid-19. Kështu ka thënë sonte në Debat Plus, Ermal Panduri. Ai ka njoftuar se mostrat e personave të tjerë që po mbahen në paraburgim janë dërguar për testim, raporton Indeksonline. “Ata sot kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Burimet e TV Dukagjinit bëjnë...
Lajme

Rexhep Selimi nfektohet me Covid-19

Rexhep Selimi dhe Nasim Haradinaj janë infektuar me Covid-19. Kështu ka thënë sonte në Debat Plus, Ermal Panduri. Ai ka njoftuar se mostrat e personave të tjerë që po mbahen në paraburgim janë dërguar për testim, raporton Indeksonline. “Ata sot kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Burimet e TV Dukagjinit bëjnë...
Lajme

Kurti jep një lajm shumë të rëndësishëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se në secilën mbledhje të Qeverisë po përmirësojnë dhe avancojnë kornizën tonë ligjore. Përmes një postimi në Facebook, kryeministri ka dhënë detaje për vendimet e marra në mbledhjen e sotme, raporton Indeksonline. Tutje ai tha se po angazhohen çdo ditë e më shumë...
Lajme

Plagoset mjeku i njohur 68-vjeçar

Mjeku i njohur grek, Jorgos Neos, i cili mbeti i plagosur pas breshërisë së plumbave që shqiptarja, Klodiana Çelo lëshoi mbi të, ka dalë nga salla e reanimacionit. Shqiptarja dhe mjeku grek kishin përjetuar një histori dashurie 13 vite më parë, frut i së cilës ishte edhe një vajzë. Në...
Lajme

Jep dorëheqje disa orë pasi u zgjodh

Kryeministrja e zgjedhur në Suedi, Magdalena Andersson dha dorëheqje disa orë pasi u zgjodh nga Parlamenti, pasi buxheti i saj dështoi të kalojë dhe Partia e të Gjelbërve e la koalicionin qeveritar. “Është një praktikë kushtetuese që një qeveri me koalicion duhet të japë dorëheqje kur njëra parti heq dorë”,...
1 2 3 6
Page 1 of 6