archive23 Nëntor, 2021 - 23:36

Lajme

Sherr mes disa personave, qëllohet me armë njëri

Një konflikt mes disa personash në Orikum të Vlorës ka çuar në plagosjen e njërit prej tyre, ndërsa policia njofton se është qëlluar me armë zjarri në ajër. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të portit të jahteve, Orikum, ku disa persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me sende të forta...
ShowBiz

LAJM I FUNDIT: Luana Vjollca shtatzënë?

Luana dhe Marina Vjollca janë dy motrat moderatore më të përfolura në skenën shqiptare. Marina është motra më e madhe e cila është e martuar me reperin kosovar Gheto, shkruan lajmi.net. Ata janë në pritje të ëmbël të fëmijës së parë tyre. Luana është ajo që kësaj radhe ka publikuar...
Lajme

Mbi 10 milionë euro janë paguar për rrymën në veri për dy muaj

Shpenzimet për rrymën në veri i kanë kaluar pritshmëritë, sidomos në muajt e fundit kur është rritur çmimi i importit të energjisë elektrike. Kryesuesi i bordit të KOSTT-it tha se vetëm në gjysmën e muajit nëntor totali ka shkuar mbi 3 milionë euro, pasi çmimi mesatar për megavatë/orë është 198...
Lajme

Panik në avion, vetëvritet një 48-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në bordin e avionit, i cili po fluturonte nga Egjipti në Rusi. Sipas raportimit të medieve të huaja, një pasagjer 48 vjeç, i ka dhënë fund jetës gjatë fluturimit, duke shkaktuar panik tek pasagjerët e tjerë dhe stafi. Burri ishte me pushime në Sharm...
Lajme

Memli Krasniqi: Qytetarët janë zhgënjyer nga qeveria “Kurti”

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi thotë se qytetarët janë të zhgënjyer nga qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti. “Unë konsideroj se në krejt këta muaj të qeverisjes qytetarët me të drejtë janë ndjerë edhe të injoruar edhe të zhgënjyer me qeverisjen e Albin Kurtit”, tha Krasniqi. “Tani ai i ka...
Lajme

Gjuajtje me armë në një parking shkolle, dy të plagosur

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se pasditen e sotme janë plagosur dy persona në rrugën “Ho-SHi-Min” në Shkup. Ngjarja ka ndodhur në parkingun e Shkollës Fillore “Zhivko Brajkovski”. “Në parking më parë është ndaluar makina “Reno” me targa të Shkupit, në të cilën kanë...
Lajme

Vetura godet një këmbësore në Prishtinë

Një këmbësore ka mbetur e lënduar pasi është goditur nga një veturë në rrugën “Arbnor e Astrit Dehari” në Prishtinë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:40 në afërsi të EULEX-it, ndërkaq këmbësorja ka pësuar lëndime trupore. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin...
Lajme

Kuvendi i Kosovës merr një vendim shumë të rëndësishëm

Kuvendi i Kosovës ka arritur t’i përzgjedh pjesërisht kandidatët për anëtarë joekzekutivë të bordit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, nga dy lista me propozime. Njëri nga listat ka qenë me emrat e kandidatëve për 1 anëtar, ndërsa tjetra me emrat e kandidatëve për 2 anëtarë. Anëtarët që u...
Lajme

Albin Kurti me agjent të BIA’s, publikohet letra e dyshimtë

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka publikuar një fotografi, ku pretendon se është raporti i Policisë, për zënien e kryeministrit aktual Albin Kurti, me dy zyrtarë të BIA-s serbe, siç e akuzoi mbrëmë kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Kadrijaj ka shkruar në Facebook: Albin Kurti çka është kjo?! Në anën...
Lajme

Vjen lajmi i fundit, lirohet nga paraburgimi…!

Gjykata e Mitrovicës kishte caktuar 30 ditë paraburgim ndaj Rafet Ibishit, ish U.D kryeshefit të Trepçës dhe katër të tjerëve, të cilët u arrestuan për një incident në ndërmarrjen Trepça në Mitrovicë. “Jepi zë”, ka mësuar se Ibishi është liruar nga paraburgimi dhe të njëjtit i është vendosur masa e...
1 2 3 8
Page 1 of 8