archive20 Nëntor, 2021 - 23:22

Lajme

Shembet ndërtesa e lartë, raportohet për dhjetëra të vdekur

Të paktën 17 persona humbën jetën kur një ndërtesë u shemb pas përmbytjeve të shkaktuara nga shirat e dendur në Andra Pradesh, në jug të Indisë. Reshjet e shiut, që prej datës 18 nëntor, kanë shkaktuar përmbytje në të paktën pesë rrethe. Zyrtarët e policisë thanë se të paktën 17...
Lajme

Ky është virusi që po prek fëmijët në Kosovë

Vetëm gjatë nëntorit 15 fëmijë janë paraqitur në Klinikën e Pediatrisë në QKUK për kontroll nga infektimi me virusin Coxsackie. Drejtoresha e kësaj klinike, Violeta Grajçevci thotë se simptomat e këtij virusi si pikat e kuqe në duar, këmbë e gojë, kanë shkaktuar panik tek prindërit, por që situata është...
Lajme

Ja kush po spiunon gjatë aksioneve në veri

Me 8 persona të arrestuar përfundoi një aksion i Policisë kundër kontrabandës më 13 tetor të këtij viti. Për dallim nga pjesët e tjera të Kosovës, në pjesën veriore doli se serbët ishin mirë të informuar për këtë aksion. Policia hasi në rezistencë, protesta e sulme gjatë aksionit në veriun...
Lajme

E FUNDIT: Sulmohet policia

FIERENCE- Një 55-vjeçar shqiptar është arrestuar në Firence me akuzën e rezistencës dhe plagosjes së një funksionari publik. Policët, kishin ndërhyrë në vendin e quajtur Via della Torre, pas një aksidentit të shkaktuar nga vetë 55-vjeçari, i cili kishte humbur kontrollin e makinës duke goditur dhe thyer gardhin e fushës...
Lajme

Pagesa e rrymës në veri, vjen lajmi i fundit nga Qeveria

Takimet bilaterale në Bruksel gjatë javës që lamë pas kanë zgjatur tri ditë të plota, ku janë diskutuar shumë tema, njëra ndër të cilat edhe pagesa e energjisë elektrikë për serbët e veriut që bëhet thuajse çdo vit nga Qeveria e Kosovës. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi që po i...
Lajme

Arrestohet personi i shumë kërkuar në Prizren

I dyshuari i katërt për grabitjen në Prizren që ndodhi të hënën në mbrëmje është arrestuar sonte. Këtë e bëri të ditur Shaban Osmanollaj, zëdhënës për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren. “Me urdhër të gjykatës gjatë bastisjes policia ka arrestuar një person”, ka thënë Osmanollaj për Klankosova.tv....
Lajme

“Ky është kryetari i ri i Dragashit”

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka reaguar pas vendimit të PZAP-së për komunën e Dragashit, që votat me postë, të cilat e shpallën LDK-në fituese atje, të mos numërohen. Gashi i LDK-së ka thënë se Xheladini i LDK-së është kryetar i Dragashit dhe deformimi i vullnetit të...
1 2 3 6
Page 1 of 6