archive18 Nëntor, 2021 - 18:07

Lajme

Grabitja e armatosur e veturës që po transportonte para, Policia jep detaje tronditëse për ngjarjen në dalje të Prishtinës

Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak minutave në fshatin Parallovë e Novobërdës. Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Gjilanit ka njoftuar se është grabitur një veturë e një kompanie e cila transportonte paratë e bankave. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Ismet Hashani ka thënë për Gazetën Online Reporteri.net...
Lajme

PAMJE: Të shtëna me armë zjarri ndaj një veture në Prishtinë

Disa persona kanë shtënë me armë drejt një kombi të një kompanie që transportonte para, duke tentuar që të grabisin paratë. Rasti ka ndodhur në fshatin Parallovë, në magjistralen Prishtinë-Gjilan. “Ju njoftojmë se më datën 18.11.2021, rreth orës 15:25, kemi pranuar një informate se në fshatin Parallovë, magjistralen Gjilan-Prishtinë, persona...
Lajme

Arrestohen dy farmacistë, zbulohet emri i tyre

Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në Policinë e Tiranës ka arrestuar dy farmacistë, në kuadër të operacionit “Covid Time”. Në pranga kanë rënë J. D., 42 vjeç dhe J. P., 26 vjeçe. Uniformat blu bëjnë me dije se kanë ndaluar në bulevardin “Zhan D’Ark”, automjetin në të...
Lajme

Dy asksidente në pak minuta, dy të rinj përfundojnë në spital

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën në drejtim të Spitallës në Durrës. Një automjet tip “Ford” që drejtohej nga T. Q., 25 vjeçe është përplasur me trafikndarësen. 25-vjeçarja është dërguar në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën ndërkohë që po punohet për...
Lajme

Gjuhet me armë automjeti që transportonte paratë e bankave në Prishtinë

Një automjet që transportonte të hollat e bankave është sulmuar me armë zjarri sot në rrugën Gjilan-Prishtinë, raporton Gazeta Express. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë rajonale të Gjilanit, Ismet Hashani. “Ju njoftojmë se më datën 18.11.2021, rreth orës 15:25, kemi pranuar një informatë se në fshatin...
Lajme

Grabitje e armatosur në rrugën Gjilan – Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak minutave në rrugën Gjilan – Prishtinë, në fshatin Parallovë, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se cak i grabitjes dyshohet se ka qenë një automjet që po transportonte para. Një sinjalizues ka dërguar në adresë të Sinjalit pamje nga vendngjarja, ku shihet kolona...
Lajme

Rakiq nuk tërhiqet: Është vitale formimi i Asociacionit

Ministri për Kthim dhe Komunitete, Goran Rakiq, ka thënë se është vitale formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe për serbët. Rakiq këto komente i ka bërë në takimin me Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ku i pranishëm ishte kryetari i Mitrovicës së Veriut, Milan...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6