archive18 Nëntor, 2021 - 20:51

Lajme

Vdesin 8 persona nga Covidi në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është shënuar një rënie e lehtë e rasteve të reja me COVID. Nga 2964 testime të kryera në total janë konfirmuar pozitivë 549 persona. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 8 pacientë konkretisht një qytetare nga Durrësi 60 vjeçe, shtatë qytetarë nga Tirana të...
Lajme

Shifrat tronditëse, shqiptarët po vriten rrugëve

Aksidentet janë kthyer në një problematikë të mrephtë për shoqërinë duke shkaktuar dhjetra të vdekur çdo muaj në Shqipëri. Sipas të dhënave nga INSTAT, përgjatë periudhës janar-tetor 2021, humbën jetën në aksidente rrugore 165 shqiptarë. Ky tregues është përkeqësuar në raport me të njëjtën periudhë të vitit të shkuar, ku...
Lajme

“Veç kërsitke kallashi…nga frika të gjithë iknin”, flet qytetari që e pa grabitjen e armatosur në Prishtinë

Gazeta Sinjali raportoi ekskluzivisht për grabitjen e armatosur që ndodhi pasditen e sotme në fshatin Parallovë të Gjilanit, ku disa persona të armatosur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit të “Besa Security”, i cili po bartte paratë e bankës “Procredit”, që përfunduan në duart e të dyshuarve....
Lajme

Izolim për të pavaksinuarit, ja kur hyn në fuqi

Sllovakia do të vendosë masa më të rrepta për njerëzit që nuk janë vaksinuar kundër koronavirusit mes rritjes së infeksioneve dhe shtrimeve në spitale. Vendimi është njoftuar nga kryeministri Eduard Heger në një konferencë për shtyp të transmetuar drejtpërdrejt në TV, raporton Guardian. Masat hyjnë në fuqi të hënën dhe...
Lajme

Deputeti i VV-së: Amerikanët na kanë quajtur terroristë, kanë më shumë interesa ekonomike në Serbi sesa te ne

Deputeti i VV-së, Fatmir Humolli në seancën e kuvendit ka deklaruar se amerikanët kanë më shumë interesa ekonomike në Serbi sesa në Kosovë. Humolli i bëri këto komente teksa diskutohej projekti amerikan i gazit, raporton Gazeta Express. “Miqësinë me amerikanët e ruajmë nëse kemi interesa të përbashkëta afatgjate, jo duke...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6