archive18 Nëntor, 2021 - 23:22

Lajme

Limaj i bindur, paralajmëron “rikthimin e madh” të Nismës

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj sot ka zhvilluar një takim me kryetarët e degëve të partisë së tij në nivel vendi. Me këtë rast, Limaj i ka falënderuar drejtuesit e degëve për angazhimin e madh që kanë bërë në zgjedhjet lokale, ku Nisma i ka fituar zgjedhjet në Malishevë...
Lajme

Alarmohen banorët, përfshihet nga zjarri një banesë

Një zjarr ka alarmuar banorët e një pallati në lagjen ‘Isa Boletini’, në Vlorë. Kanë qenë banorët e pallatit të cilët kanë njoftuar menjëherë forcat zjarrfikëse dhe policinë pasi kanë parë shtëllunga tymi të dalin nga njëri prej apartamenteve. Zjarrfikësit që mbërritën menjëherë në vendngjarje po bëheshin gati për të...
Lajme

Qëndron Kastrati në LDK? Ja çfarë thotë Lumir Abdixhiku

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se e ka ftuar kandidatin e PSD-së, Qëndron Kastratin që të garojë nga radhët e LDK-së për të parin e Kamenicës. Mirëpo sipas Abdixhikut, ai ka refuzuar për shkak të dallimeve ideologjike që kanë. “Unë e kam ftuar...
Lajme

Ky është vendimi i gjykatës ndaj tre të dyshuarve për tentim grabitjen dhe plagosjen e dyfishtë në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Leutrim Latifit, Ibrahim Qadrakut dhe Ryzhdi Zejnullahut, të dyshuarve për përfshirje në rastin e tentim grabitjes dhe plagosjes së dy pronarëve të argjendarisë në Prizren, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka...
Lajme

Tjetër grabitje e armatosur në Prishtinë, tani në marketin e njohur

Një grabitje e armatosur ka ndodhur sonte rreth orës 21:15, në market “KAM”, rrugës për në Matiqan të Prishtinës, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se me armë të gjata, disa persona të panjohur kanë grabitur kasafortën dhe kanë ikur në drejtim të Matiqanit. Punëtorët janë terrorizuar nga ky rast. Në...
Lajme

Shpërthim i fuqishëm në qytet, dyshohet për 4 të vdekur

Një shpërthim të enjten në një fabrikë armësh në një qytet të vogël jugor në Rumani shkaktoi vdekjen e katër personave dhe plagosi katër të tjerë. Shpërthimi i pasdites ndodhi në qytetin Babeni, rreth 200 kilometra nga kryeqyteti, Bukureshti. Bëhet e ditur se viktimat ishin tre burra dhe një grua....
Lajme

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, rezultate befasuese

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave me kusht në kuadër të raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të komunave, të cilat nuk kanë ndikuar në rezultatin përfundimtar. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se gjatë ditës së zgjedhjeve janë hedhur 10,303 vota të cilat janë vota...
Lajme

Shpërthim i madh në një fabrikë, katër të vdekur

Katër persona, përfshirë edhe një grua, u vranë dhe katër të tjetër u plagosën pas një shpërthimi të një mine në një fabrikë të municionit në jug të Rumanisë, raportuan mediat lokale. Zyrtarët shëndetësorë lokalë thanë se mina shpërtheu teksa disa punëtorë po punonin që ta ç’aktivizonin atë. Katër të...
1 2 3 6
Page 1 of 6