archive17 Nëntor, 2021 - 23:51

Sporti

Kosova eliminohet nga turneu i CS:GO – mposhtet nga Ukraina

Përfaqësuesja e Kosovës në CS:Go ka përfunduar aventurën e tyre në turneun botëror. Ekipi përfaqësues humbi garën me rezultat 1:2 kundër garuesve ukrainas. Kjo ka bërë që lojtarët tanë të eliminohen edhe në garën e nivelit të ultë pas atij të lartit. Por, prapë është një arrtje pasi në këtë...
Lajme

Stuhi të fuqishme, humb jetën një person

Stuhitë kanë goditur sërish Sicilinë, e një person ka humbur jetën në mëngjes në komunën Modika në jug të Italisë, që gjithashtu u godit nga tornado. Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut të rrëmbyeshëm janë shkaktuar dëme në shumë prona, e uji mbuloi rrugët duke detyruar autoritetet të...
Lajme

Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë, vjen lajmi i fundit

Opozita malazeze në ditët në vijim do të dalë me iniciativën për të mbledhur nënshkrimet për të nis një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë, e cila do të ishte e suksesshme në momentin e votimit. Kështu tha presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve në...
Shëndeti

Ja çfarë duhët të bëni para se të merrni vaksinën ndaj Covid-19

Të gjithë e dinë se vaksinat kundër koronavirusit mund të shkaktojnë më pak efekte anësore dhe kjo është arsyeja pse një sërë ekspertësh besojnë se konsumimi i ujit mund të ndihmojë Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) rekomandojnë që ata që marrin vaksinën të qëndrojnë mjaftueshëm të...
Lajme

Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë, ja kur pritet të ndodh

Opozita malazeze në ditët në vijim do të dalë me iniciativën për të mbledhur nënshkrimet për të nis një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë, e cila do të ishte e suksesshme në momentin e votimit. Kështu tha presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve në...
Lajme

Pako për ringjallje ekonomike, vjen lajmi i fundit

Ish-ministrja e Financave në Qeverinë Hoti, Hykmete Bajrami, ka deklaruar se në projektbuxhetin e vitit 2022 nuk është përfshirë pakoja e ringjalljes ekonomike, në vlerë të 420 milionë eurove, raporton Gazeta Sinjali. Sipas saj, nuk ka pasur as pako të ringjalljes ekonomike, në vlerë të 450 milionë eurove, siç thotë...
Lajme

Nuk pritej- Jep dorëheqje kreu i AAK-së në Junik

Kandidati i AAK’së për kryetar të Kamenicës në zgjedhjet lokale të këtij viti, Agron Kuçi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e të parit të AAK’së në këtë komunë pasi dështoi për të fituar mandatin e dytë si kryetar. Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Kuçi ka shpjeguar...
1 2 3 7
Page 1 of 7