archive16 Nëntor, 2021 - 11:01

Lajme

Këta janë kryetarët që rifituan postet në komunat e tyre

Zgjedhjet lokale që u mbajtën në Kosovë në shumë komuna nuk sjelli ndonjë befasi sa i përket rezultatit dhe fitores të disa kandidatëve që u rikonfirmuan në pozitat e tyre si kryetarë komunash. Madje disa prej tyre fituan pozitat e tyre për herë të dytë e disa prej tyre edhe...
Lajme

Kryeministri Kurti ndërmerr një veprim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të mbajë konferencë për media sot në ora 12:00, njofton Zyra e Kryeministrit, raporton Gazeta Express. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti mban konferencë për media. VENDI: Ndërtesa e Qeverisë, KOHA: 12:00”, thuhet në komunikatë. Dje, Kryeministri Albin Kurti e ka cilësuar jo...
Lajme

Gjendet i vdekur 77-vjeçari

Një person i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në fshatin Gjashtë, bashkia Sarandë. Nga hetimet e para identifikohet se personi është Spiro Denjeli, 77 vjeç, me origjinë nga Fushë-Kruja, por që jetonte i vetëm në fshatin Gjashtë. 77-vjecari është gjetur nga një banor i lagjes. Dyshohet që vdekja të...
Lajme

Përplasja e trenit, vdes pasagjeri dhe 2 persona të tjerë

Një punonjës ka humbur jetën dhe 2 të tjerë janë plagosur nga përplasjes së dy vagonëve të trenit elektrik të Athinës. Çdo gjë filloi rreth orës 05.00 të mëngjesit, në kohën që punonjësit e mirëmbajtjes po testonin shinat e linjës së trenit Pire-Kifisa, në kohën që vagonit në të cilin...
Lajme

Ndodh edhe kjo- Djali e kërcënon nënën në Prishtinë

Policia në Prishtinë ka arrestuar një person i cili e ka kanosur nënën e tij, raporton Express Rasti ka ndodhur pasditen e së hënës, ka njoftuar policia në raportin 24 orësh. Sipas policisë, i dyshuari e kishte kanosur dhe mbajtur për dore nënën, duke mos e lejuar të dalë nga...
Lajme

Vdes një e re nga Vushtrria

23-vjeçarja nga Vushtrria, Resmije Ismajli ka ndërruar jetë pas një aksidenti me veturë në Danimarkë. Për vdekjen e saj kanë treguar familjarët e saj që gjithashtu kanë njoftuar se e ndjera do të varroset më 17 nëntor në ora 14:00 në varrezat e komunitetit musliman në Brøndby. “Me rastin e...
1 5 6 7
Page 7 of 7