archive16 Nëntor, 2021 - 23:48

Lajme

Asociacioni, vjen lajmi i fundit nga Brukseli

Ka përfunduar takimi i delegacionit të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Petar Petkoviq, përfaqësuesi serb ka deklaruar se ishin të gatshëm të bisedojnë për Asociacionin me delegacionin e Kosovës gjatë takimit të sotëm në kryeqytetin belg me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Joseph Borrell, Lajçak, por që pala tjetër...
Lajme

Të shtëna me armë, raportohet për 6 fëmijë të plagosur

Gjashtë adoleshentë janë plagosur pas disa të shtënave me armë pranë një shkolle në Kolorado, SHBA. Adoleshentët e moshës 14 deri në 17 vjeç janë transportuar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Shkaqet e incidentit mbeten ende të paqarta, por besohet se sulmi mund të jetë i lidhur...
Lajme

Vritet biznesmeni i njohur shqiptar

Zbardhet dinamika e vrasjes së biznesmenit shqiptar në pikën e tij të karburantit mbrëmjen e sotme në Nice të Greqisë. Mediat bëjnë me dije se dy autorët e vrasjes të cilët janë me origjinë shqiptare janë parë pranë pikës së karburantit me një automjet dhe pasi janë afruar pranë shënjestrës...
Lajme

Ky është monstra që vrau 8 vjeçarin me lopatë

Ka dal foto e monstrës në Fier, Klodian Çalamani, autori i vrasjes makabre të 8-vjeçarit ditën e sotme Çalamani e kishte rrëmbyer të miturin i cili sipas dëshmive ishte parë duke bërë xhiro me biçikletën e autorit. Më pas ai e ka vrarë atë me lopatë dhe më pas e...
Lajme

Memli Krasniqi befason: Do e mbështesim Kurtin

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se do të përkrahte një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë nëse arrihet gjatë kohës së Qeverisë Kurti. Gjithsesi ai përmendi dy kushte pa të cilat nuk do ta mbështesnin këtë marrëveshje. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot deklaroi se ka mundësi të mëdha...
Lajme

Balotazhi, ja kënd e votoi Memli Krasniqi në Prishtinë?

Memli Krasniqi, kryetar i PDK’së thotë se s’ka pasur marrëveshje me LDK’në për Prishtinën e Prizrenin. Komentet Krasniqi i bëri në emisionin Pressing në T7. “Nuk kemi bërë marrëveshje për Prishtinë dhe Prizren me LDK’në”, tha Krasniqi. Por a do të jetë PDK pjesë e ekzekutivit në kryeqytet? “Kjo është...
1 2 3 7
Page 1 of 7