archive15 Nëntor, 2021 - 23:29

Lajme

LAJM I FUNDIT: Vdesin 10 persona

Ekipet e shpëtimit spanjollë thonë se 10 emigrantë kanë vdekur teksa po përpiqeshin të arrinin në arkipelagun e Ishujve Kanare në Oqeanin Atlantik. Ekipet e shpëtimit kanë thënë se të hënën gjetën një varkë emigrantësh që po lëvizte 200 kilometra nga Ishujt Kanare dhe shpëtuan 40 njerëz, por gjetën dy...
Lajme

Ja kur vazhdon dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel

Nesër mbahet takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel në nivel kryenegociatorësh, shkruan Gazeta Sinjali. Delegacioni i Kosovës do të udhëhiqet nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi, ndërsa ai i Serbisë nga Petar Petkoviq. Përfaqësuesit e delegacionit të Kosovës nga ora 11:00 do të kenë bisedime bilaterale me...
Lajme

Çfarë po ndodh, intervenon FSK-ja

Gjatë ditës së sotme në fshatin Vraniq të Suharekës një qytetar ka hasur në disa mjete të pashpërthyera. F.B për Indeksonline u shpreh se ato i gjeti rreth orës 15:10 teksa menjëherë ka lajmëruar Policinë e Kosovës. Ai thotë se Policia ka ardhur në vendin e ngjarjes dhe ka bërë...
Sporti

Shqipëria bën historinë në kualifikimet për Botëror

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbyllur kampanjën kualifikuese për Botërorin e vitit 2022 me fitore ndaj Andorrës. Shqipëria bëri historinë gjatë kësaj kampanje duke mbledhur plotë 18 pikë, por që në fund ishin të pamjaftueshme për të kaluar grupin në njërin prej vendeve të para. Golin për Shqipërinë e shënoi Endri...
Lajme

Telefonata shqetësuese në ditën e votimit

Disa thirrje telefonike i kanë shqetësuar qytetarët në ditën e zgjedhjeve lokale për balotazh, gjatë të dielës. Një nga ata që mori një telefonatë të tillë ishte edhe avokati Arianit Koci. Këtë e bëri të ditur më anë të një postimi në rrjetet sociale. Ai thotë se në diçka të...
Lajme

E dhimbshme: Vdes një 9-vjeçar

Një djalë 9-vjeçar i plagosur në festivalin famëkeq Astroworld të një jave më parë në SHBA, tragjikisht ka humbur jetën dje duke u bërë viktima e 10-të e ngjarjes makabre. Shërbesat funerale të disa prej viktimave u kryen kësaj fundjavë dhe dhjetra padi janë depozituar për koncertin kaotik të reperit...
Lajme

PZAP dënon Kurtin me 5 mijë euro, ja arsyeja

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka dënuar me 5 mijë e 100 euro gjobë Lëvizjen Vetëvendosje. Kjo pasi kryeministri njëherësh kreu i kësaj partie, Albin Kurti këtë të shtunë ishte parë në Podujevë i shoqëruar nga kandidati i partisë së tij për këtë komunë Shpejtim Bulliqi duke shetitur në...
Lajme

Aksident fatal, makina përplas për vdekje 84-vjeçarin

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është shënuar mbrëmjen e sotme në autostradën Kolonjë Lushnjë. Një automjet tip ‘Volswagen’ ka përplasur një 84-vjeçar, i cili nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spital. “Në autostradën Kolonjë-Lushnjë, në Savër, shtetasi A. Z., 42 vjeç,...
Lajme

Haradinaj nuk i ndal kritikat ndaj Kurtit: Po e largon Kosovën nga Amerika

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan Gazeta Sinjali. Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se për shkak të qasjes së Kurtit, kundrejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kosova është shumë larg aleatit strategjik. Haradinaj ia...
1 2 3 6
Page 1 of 6