archive14 Nëntor, 2021 - 23:32

ShowBiz

Mozzik tallet me Kurtin pasi Vetëvendosje fitoi vetëm katër komuna

Reperi Mozzik ka reaguar pas rezultatit të Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet lokale. Përmes një postimi në Facebook, Mozzik ka ironizuar me kryeministrin Albin Kurti, duke e sugjeruar që t’i kthejë xhipat e zi n’Polici. “Le ti kthen xhipat e zi n’Polici Albini tash se s’ka kuptim me rujte veq per...
Lajme

PAMJE: Festë e madhe në Prishtinë pas fitores së Ramës

Përkahës të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë kanë dalur të festojnë fitoren e kandidatit të tyre për Prishtinën, Përparim Ramës. Në pamjet e siguruara nga lajmi.net, shihen numër i madh i përkrahësve të Ramës duke festuar në qendër të qytetit, si dhe në rrugën B, shkruan lajmi.net. E gjithë...
Lajme

Ja cila parti fitoi më së shumti komuna

Partia Demokratike e Kosovës është fituese e zgjedhjeve lokale në Kosovë pasi ka arritur t’i fitojë 9 komuna. Nga nëntë komunat e fituara, Partia Demokratike e Kosovës ka siguruar udhëheqjen e tri kryeqendrave, Mitrovicës dhe Ferizajit në raundin e parë, ndërsa në balotazh ka arritur ta rikthejë besimin edhe në...
Lajme

AAK fiton më shumë komuna se Vetëvendosje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka fituar 5 komuna në zgjedhjet lokale që u mbajtën këtë vit, duke lënë pas Lëvizjen Vetëvendosje, partia në pushtet me katër komuna të fituara. Partia me më së shumti komuna të fituara është PDK, me gjithsej nëntë, pas përfundimit të numërimit në shumicën e...
Lajme

Arsimtari i Hashim Thaçit tregon si i mbeti nofka “Gjarperi” Thaçit!

Në emisionin Kojshia Show përveç familjes së ish-Presidentit Hashim Thaci dhe mikut të tij të ngushtë, Rame Buja, kushëririt të ish-Presidentit Thaçi, Milazim Thaçi, si dhe arsimtari i Thacit, Zymber Hasani. Hasani, në këtë emision zbuloi shumë gjëra për ish-presidentin Hashim Thaçi, derisa ky i fundit ishte nxënës, shkruan Korrespodenti....
Lajme

Milazim Thaci zbulon si deshi ta gjuante me këpucë Sllobodan Milosheviçin në Hagë – Ja çfarë kishte ndodhur në atë seancë gjyqësore

Në emisionin Kojshia Show përveç familjes së ish-Presidentit Hashim Thaci dhe mikut të tij të ngushtë, Rame Buja, i ftuar ishte edhe kushëriri i ish-Presidentit Hashim Thaçi, Milazim Thaçi që njëherit ishte edhe dëshmitar në Gjykatën e Hagës në gjykimin e kasapit të Ballkanit, Sllobodan Milosheviçit, shkruan Korrespodenti. Milazimi në...
Lajme

Babai Hashim Thacit me lot në sy tregon si e përjetoi kur mësoi se djali i tij është i akuzuar. Ja mesazh tij për Gjykatën Speciale

Ekipi i emisionit Kojshia Show, për këtë javë, ka qëndruar ekskluzivisht në familjen e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në fshatin Burojë në komunën e Skenderajt. Babai i Hashim Thaçit, Haxhi Thaçi, në këtë ka rrëfyer për emisionin ka rrëfyer si e ka përjetuar kur është shpallur aktakuza për djalin...
1 2 3 9
Page 1 of 9