archive13 Nëntor, 2021 - 23:23

Lajme

Vrasja mafioze në kryeqytet, zbardhen detaje të reja tronditëse

Autorët e vrasjes së dyfishtë të ndodhur ditën e sotme në Tiranë janë siguruar mirë që asnjë personat që ndodheshin në automjet në momentin e atentatit mafioz të mos mbetej gjallë. Nga pamjet e siguruara nga ABC në vendin e ngjarjes, duken plumbat që kanë përshkuar automjetin në të gjithë...
Lajme

Shkarkohet kreu i policisë

Një shef i martuar policie në Britani është pezulluar nga detyra prej një marrëdhënieje të papërshtatshme intime me një oficere të re 21 vjeçare, që ishte nën komandën e tij. Për marrjen e vendimit hetuesit e brendshëm kishin parë mesazhet me përmbajtje seksuale te 38 vjeçarit Daniel Greenwood për oficeren...
Lajme

Ligji i pagave, vjen një tjeter lajm i rëndësishëm

Një vend me ekonomi të brishtë siç është Kosova, në një të ardhme të afërt rrezikon kolapsin në tërë sistemin e shëndetësisë. Në një situatë e tillë çfarë parashihet se do të godasë sistemin e shëndetësor, sipas vlerësimeve të ekspertëve të kësaj fushe, shumë spitale do të mbyllen e pacientët...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Raportohet për 5 të vdekur

Forcat sudaneze të sigurisë qëlluan me armë zjarri e hodhën gaz lotsjellës në një përpjekje për të shpërndarë turmat e njerëzve që protestuan të shtunën kundër grushtit ushtarak të shtetit që ndodhi muajin e kaluar. Si pasojë u vranë të paktën pesë persona dhe u plagosën disa të tjerë. Demonstratat...
Lajme

Vrasja e dyfishtë në kryeqytet, mësohen emrat e viktimave

Dy viktimat e atentatit të mbrëmjes së sotme në zonën e Astirit janë identiifikuar si Erigers Mihasi dhe Armando Dumani. Erigersi ka qenë duke drejtuar mjetin tip “Audi” në momentin që është qëlluar nga një tjetër mjet në lëvizje. Mihasi është një nga njerëzit më të besuar të biznesmenit të...
Lajme

U nda nga e dashura, burri në Gjakovë tenton ta vras veten

Një burrë në Gjakovë sot ka tentuar t’i jap fund jetës duke konsumuar kimikate higjienike, për shkak se kishte prishur raportet me të dashurën e tij, shkruan Gazeta Sinjali. Ish-e dashura e tij ka deklaruar se e kishte gjetur atë në gjendje jo të mirë shëndetësore. Siç ka njoftuar Policia...
1 2 3 6
Page 1 of 6