archive11 Nëntor, 2021 - 15:38

Lajme

Aksident i rëndë, përplaset vetura me kamionin, ka të lënduar

Një aksident i rëndë është regjistruafr në aksin rrugor që lidhet me bregdetin e Tales, në afërsi të kryqëzimit të Shënkollit. Aksidenti ka ndodhur pranë një biznesi, ku një automjet tip “Benz” është përplasur me një kamion i cili po dilte në rrugë kryesore. Automjeti tip Benz ka qenë me...
Lajme

Shkeli me veturë këmbësoren në Prizren- Policia jep detaje

Të hënën në rrugën “Wiliam Woker ” në Prizren, drejtuesi i automjetit “Mercedes 180C” pa targa të regjistrimit, shkaktoi një aksident trafiku. I njëjti, duke mos e përshtatur shpejtësinë e automjetit me kushtet e rrugës ka goditur një këmbësore. “Si pasoj e aksidentit këmbësorja pëson lëndime, ku vozitësi me automjetin...
Lajme

Bëhuni gati/ Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan Gazeta Express. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius Njoftimi i...
Lajme

Tragjedi në vend: Gazetarja e njohur humb jetën nga shpërthimi i veturës, dyshohet se ishte sulm i planifikuar

Një gazetare shtatzënë nga Jemeni ka humbur jetën të martën në qytetin Aden, pasi që i shpërtheu vetura brenda të cilës ishte tashmë e ndjera, shkruan CNN. Gazetarja Rasha Abdulah al-Harazi ishte në veturë me bashkëshortin Mhamoud Amen al-Atmi, gjithashtu gazetar më profesion, kur vetura shpërtheu, transmeton Telegrafi. Al-Atmi i...
ShowBiz

A e keni ditur çka janë mes vete Morena Taraku dhe Gjiko?

Plot figura të estradës që kanë lidhje familjare mes vete, por që publiku nuk e di. Kështu ndodh edhe për Morena Tarakun dhe Gjikon, ku të dy janë kusherinj mes vete. Madje këtë e pati zbuluar vetë Morena, ku dhe ia publikoi këngën “Papuqe Gucci”, Gjikos në llogarinë e saj...
Lajme

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 6 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë: 11 Nëntor 2021: Ministria...
Lajme

Aksion i Policisë së Kosovës, arrestohen 5 persona

Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë Themelore të Prishtinës kanë mbajtur një konferencë për media, për të njoftuar për konfiskimin e 75 kg substancë narkotike që dyshohet se është e llojit marihuanë dhe arrestimin e pesë të dyshuarve. Droga dyshohet se ka hyrë në Kosovë nga vendet fqinje dhe ishte...
Lajme

Ky është personi që u gjet i vdekur në Pejë

Sot një person është gjetur pa shenja jete në Rugovë të Pejës. Viktimës dyshohet se i ka rënë një lis, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion. Indeksonline nga burimet e veta mëson se viktima është A.Lajqi. Ai është i moshës rreth 40...
ShowBiz

E FUNDIT: Vdes aktori i njohur

Ka vdekur në moshën 88 vjeçare aktori i telenovelave, Jerry Douglas, i njohur në filmin “The Young and the Restless”. Raportohet në mediat ndërkombëtare se familjarët e tij kanë konfirmuar se ai ka vuajtur nga një sëmundje e shkurtër, e cila ia mori edhe jetën, shkruan GazetaBlic. Ai u mori...
Lajme

E trishtë: Vetëvritet një 10-vjeçare

Një vajzë 10-vjeçare nga shteti amerikan Utah, kreu vetëvrasje pasi që u keqtrajtua në shkollë, thonë familjarët e saj. Isabella Faith Tichenor, sipas fjalëve të ëmës Brittany, kreu vetëvrasje pasi që bashkëmoshatarët e keqtrajtuan për shkak se vuante nga autizmi dhe disleksia, transmeton Telegrafi. Vajza vari veten pasi nuk mund...
ShowBiz

Aksidentohet aktori i njohur, dërgohet në spital

Aktori i njohur i humorit Gazment Paja është aksidentuar këtë të enjte në kryeqytet teksa lëvizte me motor dhe është përplasur nga një makinë. Ngjarja konfirmohet nga policia e cila bën me dije se aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:08, në rrugën e Kavajës. Mësohet se aktori i njohur është...
Lajme

Mocion mosbesimi ndaj Qeverisë

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka nisur seancën për mocionin e mosbesimit të qeverisë, por seanca është ndërprerë me kërkesë të opozitës, meqë i mungon një deputet. Në njoftimin që e ka bërë në Facebook, deputeti nga Lëvizja Besa, Kastriot Rexhepi, ka thënë se nuk do të marrë pjesë në...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6