archive11 Nëntor, 2021 - 17:19

Lajme

Rrëzimi i Qeverisë, ky është lajmi i fundit

Seanca për mocionin e votëbesimit në Kuvendin e Maqedonisw së Veriut po vazhdon por u konstatua se në sallë kishte vetëm 60 deputetë, dhe nuk ka kuorum. Në sallë nuk ishin as ministrat dhe as kryeministri. Drejtuesi i seancës nënkryetari i Kuvendit, Fadil Zendeli tha se seanca do të vazhdojë...
Lajme

Gruaja shtie me armë zjarri ndaj ish-burrit

Është arrestuar shqiptarja e cila plagosi me armë zjarri ish burrin e saj në Greqi. Raportohet se ajo është Klodiana Çelo Pavlidou me origjinë shqiptare. Mësohet se ajo e ka pritur ish burrin e saj, Jorgos Neos teksa po merrte nga shkolla vajzën e tyre 13-vjeçare dhe ka hapur zjarr...
Lajme

Rekord pas rekordi, rëndohet edhe më shumë gjendja me COVID

Gjendja me COVID-19 po vazhdon të rëndohet në Gjermani. Sipas të dhënave të raportuara nga autoritetet shëndetësore, Gjermania regjistroi një rekord të ri negativ prej 50,196 infeksionesh të reja me Covid. Është hera e parë që vendi ka tejkaluar 50 mijë raste në ditë që nga fillimi i pandemisë dhe...
Lajme

MASHT-i me një vendim të papritur për mësimin në shkolla

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka marrë vendim që në komunat ku do të mbahet balotazhi dhe në shkollat që do të jenë qendra të votimit, të hënën të mbahet mësim sipas skenarit C. Sipas njoftimit, në shkollat që nuk janë qendra të votimit, mësimi do të zhvillohet normalisht....
Lajme

Lajm i rëndësishëm për nxënësit e shkollave në Kosovë

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka nxjerrë vendim për organizimin e procesit mësimor për datën 15 nëntor 2021, një ditë pas zgjedhjeve lokale në Kosovë. MAShTI i ka njoftuar komunat që shkollat të cilat më datën 14 nëntor do të jenë qendra të votimit, mësimin më datën...
Lajme

Procesi mësimor, vjen lajmi i fundit nga Ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka nxjerrë vendim për organizimin e procesit mësimor për datën 15 nëntor 2021, një ditë pas zgjedhjeve lokale në Kosovë. MAShTI i ka njoftuar komunat që shkollat të cilat më datën 14 nëntor do të jenë qendra të votimit, mësimin më datën...
Lajme

Tërmet i “fortë”, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Islandën pasditen e së enjtes. Tërmeti është regjistruar 108 kilometra në jug-jugperëndim të kryeqytetit Reikjavik dhe 62 kilometra nga qyteti i Selfoss. Thellësia vlerësohet 10 km, sipas matjeve të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare. Pasgoditje të vazhdueshme janë regjistruar pas 5.1...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6