archive11 Nëntor, 2021 - 20:33

Lajme

MASHT merr një vendim të rëndësishëm për mbajtjen e mësimit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka marrë vendim që në komunat ku do të mbahet balotazhi, dhe në shkollat që do të jenë qendra të votimit, të hënën të mbahet mësim sipas skenarit C. Sipas njoftimit, në shkollat që nuk janë qendra të votimit, mësimi do të zhvillohet normalisht....
ShowBiz

Alvisa zbulon diçka tronditëse për Hysenin

Alvisa Qarri dhe Hysen Rama janë dy nga personazhet më të përfolur të ditëve të fundit. Konkurrentja e Për’puthen u akuzua nga ish i dashuri i saj për tradhëti, pasi pretendonte se ishin rilidhur gjatë programit. Ai publikoi disa përgjime duke vërtetuar kështu akuzat e Alvisës se ishte përndjekur gjatë...
Lajme

Koalicion i papritur në këtë komunë shumë të përfolur

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës ka marrë vendim që në garën e balotazhin në Gjakovë të mbështesë kandidatin e AAK-së, Ardian Gjini. “Në mënyrë unanime kemi vendosur që ne si PSHDK të kemi marrëveshje me subjektin politik AAK. Ftojmë elektoratin tonë që të dielën ta mbështesin Gjinin për kryetar të...
Lajme

Shtesat e fëmijëve, ky është lajmi i mirë

Sot është ekzekutuar pagesa për 2,230 lehona përfituese që kanë aplikuar gjatë muajit tetor. Kjo është bërë e ditur nga ministri i Financave, Hekuran Murati. Murati ka deklaruar se nesër do të ekzekutohet pagesa e dytë edhe për lehonat që kanë aplikuar më herët, dhe tashmë janë në sistem. “Gjithsej,...
Lajme

Dialogu Kosovë-Serbi, Trump bën një deklaratë të papritur

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka lëshuar një deklaratë lidhur me vizitën e ish-të dërguarit të tij, Richard Grenell në Kosovë. Trump thotë se populli i Kosovës dhe ai i Serbisë kanë kapërcyer pengesa të mëdha në ndjekje të normalizimit ekonomik, raporton Gazeta Express. Trump...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6