archive11 Nëntor, 2021 - 23:28

Lajme

Moti nesër dhe 3 ditët e ardhshme

Mot i qëndrueshëm deri në fundjavë, me vransira e diell. 12.11 – Pas mëngjesit me mjegull përgjatë ultësirave, ditën kryesisht me vransira dhe intervale më të gjata me diell. 13.11 – Kryesisht me diell. Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull. 14.11 – Vransira e diell. Pasdite mundësi për riga...
Lajme

Çfarë po ndodh në Aeroportin e Prishtinës, ka arrestime

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, raporton Gazeta Sinjali. E.C. dhe D.A., dyshohen për falsifikim të dokumenteve. “Sot më datë 11.11.2021, Policia e Kosovës, konkretisht autoritetet policore në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ANP “ Adem Jashari” gjatë kontrollit dhe verifikimit të dokumenteve...
Lajme

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë- Policia jep detaje

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sonte në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, konkretisht në fshatin Mazgit. Policia e Kosovës ka konfirmuar se si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime trupore, shkruan lajmi.net. Të njëjtit janë dërguar në spital për të marrë trajtim mjekësor. “Sot rreth orës 17:40 në rrugën...
Lajme

Ish-presidenti hyn në grevë urie, ja arsyeja

Në pamjet e rënda të publikuara sot, ish-presidenti i Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili merret me forcë në spitalin e burgut të Gldani në periferi të kryeqytetit Tbilisi. Në pamjet e kamerave të sigurisë ai shihet i ngritur nga duart e këmbët për t’u futur brenda impjantit. Saakashvili, i cili ka qenë...
Lajme

Gjini në Gjakovë merr mbështetje nga kjo parti

Kandidati për kryetar të Gjakovës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, në balotazhin e 14 nëntorit do të ketë mbështetjen e Partisë Shqiptare Demokristiane të Kosovës. Kjo është bërë e ditur PShDK-ja nëpërmjet një postimi në Facebook. “Pas marrjes së ofertës për bashkëpunim në balotazh dhe për qeverisje...
1 2 3 6
Page 1 of 6