archive10 Nëntor, 2021 - 23:06

Lajme

Ngritja e çmimeve, ja çka u shtrenjtu tash

Ushqimet tradicionale tanimë po kushtojnë më shtrenjtë, gastronomët thonë se janë të detyruar t’i rrisin çmimet. Të sapo dala nga furra, janë gati për t’u shërbyer. Mirëpo këto ushqime tradicionale në dyqan tash shiten me çmim më të lartë se më parë. Varësisht nga lloji, edhe çmimet ndryshojnë në çmimoren...
ShowBiz

Këto dy vajza puthen në buzë në studion e “Përputhen”

Dy vajza e “Përputhen” kanë befasuar publikun. Studio e “Përputhen” sot është shokuar nga gjesti i bërë nga dy konkurrente të “Përputhen”, shkruan lajmi.net. U transmetua puthja e cila u bë në prapaskena mes Mikelës dhe Anës si dënim nga njëri konkurrent, teksa Ana tha se ajo e pëlqen Mikelën...
Lajme

Politika “ndan” edhe vëllezërit në këtë komunë

Gazeta ka publikuar një foto nga Llapi që tregon garën e madhe që po mbretëron në Podujevë. Dy vëllezër janë të ndarë me votë dhe ide në garën për kryetar në Podujevë. Enver Bici është me Ekrem Hysenin, ndërsa vëllau i tij është me Shpejtim Bulliqin. Gazeta ka kontaktuar njërin...
Lajme

“Nuk pritej- Kjo parti do ta përkrah Vitinë në Prishtinë”?

Kandiati i VV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, është përgjigjur në pyetjen drejtuar se a pritet të ketë koalicion parazgjedhor me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Vitia ka mohuar kategorikisht diçka të tillë, por ka lënë mundësinë e hapur për koalicione paszgjedhore. “Nëse do të kishim koalicion me AAK-në,...
Lajme

Vitia: Rama dëshiron ta bëjë Prishtinën si Dubai, ndërsa ende nuk i kemi rrugët dhe trotuaret e rregulluara

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia dhe kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, po përballen për herë të parë me njëri-tjetrin para zgjedhjeve të 14 nëntorit, raporton Gazeta Sinjali. Gjatë këtij debati, Vitia tha se kundërkandidati i tij dëshiron ta bëjë Prishtinën si Dubai,...
Lajme

Kurti “befason” me fjalet për UÇK-në

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur edhe për temën e hapjes së arkivave të shtetit, duke thënë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës(UÇK), ka qenë ushtria më transparente që ka njohur rajoni ndonjëherë. Sipas tij, ka mjaft dokumentar e libra që janë tregojnë gjithçka për luftën e UÇK-së “Nuk ka...
Lajme

Rama – Vitisë: Po më dhimbeni, jeni në stres

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, po përballen për herë të parë me njëri-tjetrin para zgjedhjeve të 14 nëntorit, raporton Gazeta Sinjali. Gjatë debatit, Rama i tha Vitisë që ndjen dhembshuri për të, për situatën në të...
Lajme

Ligji për pagat, vjen lajmi i mirë për këtë kategori

Qeveria e Kosovës ka miratuar ndarjen e mjeteve shtesë për dy muaj për punëtorët shëndetësorë. Ushtruesja e detyrës së ministres së Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku para kabinetit qeveritar bëri propozimin e kësaj shtese. “Propozim vendimi ka për qëllim ndarjen e mjeteve në vlerë prej 1 milion e 810 mijë euro në...
Lajme

Shtesat e fëmijëve, vjen lajmi i mirë

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati ka njoftuar se sot është është ekzekutuar pagesa për 2,230 lehona përfituese që kanë aplikuar gjatë muajit tetor. Murati ka bërë të ditur se nesër do të ekzekutohet pagesa e dytë edhe për lehonat që kanë aplikuar më herët, dhe tashmë janë në...
Lajme

A do të takohesh me Grenellin?- Kështu përgjigjet Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka folur për raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe për mosftesën ne Samitin e organizuar nga presidenti amerikan, Joe Biden. Kurti tha se nuk është fundi i botës nëse nuk marrin pjesë në një Samit apo konferencë. “Natyrisht që është mirë të marim pjesë por...
Lajme

Kurti tregon emrin e ministrit të shëndetësisë

Kryeministri Kurti ka folur për ministrin e ri të Shëndetësisë, që pritet ta zëvendësojë ish-ministrin Arben Vitia i cili ka dhënë dorëheqje pasi kandidon për kryetar të kryeqytetit. Kurti ka thënë se këto ditë do ta emërojë ministrin e ri të Shëndetësisë, teksa ka bërë të ditur se ushtruesja e...
1 2 3 5
Page 1 of 5