archive9 Nëntor, 2021 - 23:35

ShowBiz

Sërish përplasje mes Getoar Selimit dhe Noizyt

Raportet jo të mira mes Getoar Selimit dhe Noizyt janë konfirmuar edhe njëherë. Në një koncert të mbajtur së fundmi në Londër, Noizy teksa po interpretonte “Jena Mbretër”, është ndalur disa herë tek pjesa ‘F**k Babarecords’. Ky moment është bërë viral në rrjet, duke u konsideruar si një ‘diss’ për...
Lajme

38-vjeçari del i gjallë nga shpella pas 3 ditësh i bllokuar

Një 38-vjeçar është shpëtuar, pas 54 orësh i bllokuar në shpellë në Uells. George Linnane, pësoi lëndime të rënda, duke përfshirë thyerje të këmbës, nofullës dhe klavikulës, gjatë kalvarit të tij të makthit në Brecon Beacons. Ai ishte bllokuar të shtuan pasi pësoi një rënie rreth orës 13:00 . Miqtë...
Lajme

Shtrenjtimi i çmimit të rrymës, vjen lajmi i fundit

Pas 39 vjetësh punë në kompaninë metalurgjike “Ferronikeli”, Fehmi Nika për herë të parë në karrierën e tij si metalurg rrezikon të mbesë pa pagë. Nika thotë, për Radion Evropa e Lirë, se ka mbetur pa shpresë dhe pa ide sesi do ta kalojë sezonin e dimrit pa të ardhura...
Lajme

A do të ndryshojnë masat anti-Covid, vjen lajmi i fundit

Edhe pse kanë kaluar më tepër se dy javë, Qeveria e Kosovës saktësisht Ministria e Shëndetësisë nuk ka rishikuar ndryshimin e mundshëm të masave antiCOVID. Në kuadër të gjithë vendit, qytetarët vazhdojnë të ndjekin masat antiCOVID që ishin vendosur gjatë muajit tetor. Kësisoj qytetarët kanë për detyrë që ende të...
Lajme

Nëndegët e VV’së në Dragash kundër koalicionit me LDK’në

Nëndegët e Lëvizjes Vetëvendosje në Dragash janë deklaruar hapur kundër koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, para balotazhit në këtë komunë. Gëzim Mustafa, aktivist i VV-së në Dragash, përmes një postimi në Facebook, duke thënë se në politikë nuk ka parime, është shprehur i indinjuar me përkrahjen që VV po...
Lajme

Dy të lënduar nga aksidenti në fshatin Lupç të Podujevës

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 16:30 në rrugën Prishtinë-Podujevë në fshatin Lupç, raporton Gazeta Sinjali. Aksidenti ka ndodhur në mes të dy automjeteve në lëvizje. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ahmeti ka bërë të ditur se...
1 2 3 7
Page 1 of 7