archive8 Nëntor, 2021 - 09:58

Lajme

Gruja e bën për spital burrin në Gjilan

Është arrestuar një grua në Gjilan pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortit të saj, pas një zënke verbale që ka pasur me të. Viktimës i është ofruar tretman mjekësorë, ndërsa e dyshuara me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje....
Lajme

Vdes një person në QKUK

Ka ndërruar jetë në QKUK, personi i cili është aksidentuar më 31 tetor në fshatin Lloshkobare të Ferizajt. Përmes raportit të policisë bëhet me dije se viktima ishte duke u trajtuar në QKUK ku ka ndërruar jetë dje. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në...
Lajme

Tërmet në kryeqytet, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.0 rihter është ndjerë mëngjesin e sotëm në pjesën qendrore të vendit. Sipas EMSC epiqendra e tërmetit ka qenë 16 km nga Elbasani në afërsi të Krrabës, ndërsa lëkundja është ndjerë edhe në Tiranë. Në muajt e fundit janë ndjerë një sërë lëkundjesh në vendin tonë,...
Lajme

Shpërthim në një lokal në kryeqytet

Një sasi lënde plasëse, e papërcaktuar nga policia, është vendosur në qepenin e dyqanit të një biznesmeni në rrugën “Thoma Koxhaj” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:3- të mbrëmjes së djeshme dhe sipas policisë nga shpërthimi ka patur vetëm dëme të vogla materiale. Ende nuk ka autor të...
Lajme

Ekspertët vijnë me një paralajmërim rreth Covid-19

E gjithë bota po përballet me një pandemi të koronavirusit për të dytin vit radhazi. Ekspertët nuk besojnë se do të çrrënjoset ndonjëherë, por përkundrazi do të bëhet një sëmundje endemike. Ky pretendim u prezantua nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) në maj 2020. “Koronavirusi do të bëhet vetëm një...
1 4 5 6
Page 6 of 6