archive8 Nëntor, 2021 - 20:41

Lajme

Zbulone nëse do të mundësohet sërish tërheqja e mjeteve nga Trusti

Qeveria e Kosovës ditë më para ka lajmëruar se është duke përgatitur pako financiare për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve në këtë kohë të rritjes së çmimeve të produkteve të konsumit, shkruan Gazeta Infokus. Sipas Agjencisë së Statistikave në Kosovë që nga muaji shtator është shënuar ngritje e çmimeve të...
Lajme

Ligji për pagat, çfarë ndodhi sot

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka protestuar para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Ata kanë kërkuar rregullimin e gjendjes sociale të punëtorëve shëndetësorë përmes procedimit të Projektligjit për Paga në sektorin publik dhe implementimin e tij nga janari 2022. Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, ka kërkuar nga...
Lajme

PDK në Vushtrri lidh koalicion me këtë parti që nuk pritej

Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate në Vushtrri kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi për balotazh. Lajmin e ka bërë të ditur vet Idrizi përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook. Idrizi ka falënderuar degën e Nismas në Vushtrri për rreshtimin, sipas tij, të duhur dhe për të mirën...
Lajme

Sami Lushtaku do të jetë nënkryetar i komunës së Skenderajt

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Skenderaj, Sami Lushtaku, pritet të bëhet nënkryetar i Komunës së Skenderajt, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali kryetari në ardhje i Skenderajt, Fadil Nura. “Po, është e vërtetë, Sami Lushtaku do të bëhet nënkryetar”, deklaroi ai....
Lajme

Aksident ndërmjet dy makinave dhe një motori, ka të lënduar

Një aksident raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Metalurgji. Siç bën me dije gazetari Aldo Kozarja, në aksident janë përfshirë dy makina dhe një motor. Si pasojë e përplasjes së fortë ka mbetur i lënduar drejtuesi i mjetit, i cili është dërguar me urgjencë në spital. Sakaq,...
Lajme

Njoftimi nga KEDS: Këto komuna nesër do të mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa komuna. Kjo për shkak të punimeve që do të kryhen nga ekipet e KEDS-it. Njoftimi për ndërprerjet: 09.11.2021 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Ferizaj 1. Nga TS 35/10kV Kaçaniku do...
Lajme

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë-Podujevë, dy të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur minuta më parë në rrugën Prishtinë-Podujevë, në fshatin Sibovc, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ahmeti ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur në mes dy automjeteve dhe janë lënduar dy...
Lajme

Gjendet e vdekur një grua në liqenin e Badovcit

Një grua është gjetur pa shenja jete sot në liqenin e Badovcit, ka njoftuar policia. Në vendin e ngjarjes është ftuar Mjekësia Ligjore, ndërsa prokurori i shtetit ka nisur hetimet për zbardhjen e vdekjes së saj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00. Njoftimi i plotë i policisë: Rreth orës 14:00,...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6