archive8 Nëntor, 2021 - 22:48

Lajme

Detaje të reja nga rasti tragjik në Gjilan/ Flasin nga spitali

Gazeta Sinjali pak më parë ka raportoi për një incident me armë zjarri, ku humbi jetën një person dhe një tjetër është plagosur. Sinjali ka mësuar se viktima është Egzon Rafuna 22-vjeçar nga komuna e Gjilanit dhe i plagosuri i cili gjendet në gjendje të rëndë shëndetësore është Valdrin Halimi...
Lajme

Ky është personi që u plagos sonte në Gjilan

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi që një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur pak më parë pas një përleshje, në lagjen “Arbëria” në Gjilan. E nga burimet e veta, Sinjali ka mësuar që personi i plagosur është Valdrin Halimi nga fshati Pogragj i Gjilanit. Ne do t’iu...
Lajme

Ky është i riu që u vra sot në Gjilan

Një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur pak më parë pas një përleshje, në lagjen “Arbëria” në Gjilan, shkruan Gazeta Sinjali. E nga burimet e veta, Sinjali ka mësuar që viktima është Egzon Rafuna. Rastin për Sinjalin e ka konfirmuar policia e Gjilanit, por nuk kanë dhënë detaje....
Lajme

E FUNDIT: Vrasja në Gjilan, deklarohen nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka konfirmuar incidentit tragjik në Komunën e Gjilanit, ku mbeti i vrarë një person, shkruan Gazeta Insajderi. Sipas nënkolonelit të Rajonit të Gjilanit, Remzi Azemi, në një incident ku dyshohet se janë përdorur armët e zjarrit, një person ka mbetur i vdekur ndërkohë një tjetër është lënduar...
Lajme

Vdes zyrtari i lartë i kësaj komune në Kosovë

Sot ka ndërruar jetë zyrtari i komunës së Lipjanit, Sami Drenica, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Imri Ahmeti, përmes një postimi në Facebook. Ai i ka shprehur ngushëllime familjarëve, nxënësve, mësimdhënësve dhe bashkëpunëtorëve të tij. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin për...
Lajme

Ligji për paga, ky është lajmi i fundit

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës sot ka mbajtur protestë para ndërtesës së Qeverisë, duke kërkuar ndryshimin e Ligjit për Pagat, shkruan Gazeta Sinjali. Mirëpo kundër kësaj proteste ka dalë Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë. Përmes një reagimi në Facebook, nga kjo sindikatë kanë thënë se...
Lajme

E FUNDIT: Tërmet, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.1 goditi provincën qendrore Konya të Turqisë mbrëmjen e sotme. Sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti tronditi rrethin Meram të provincës Konya në orën 20:43 me orën lokale (1743 GMT). Lëkundja kishte një thellësi prej 6.82 kilometrash (4.2 milje) nën sipërfaqe. Nuk...
Lajme

Ndodh e papritura: PDK dhe LDK lidhin koalicion në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës në Malishevë ka nënshkruar sot marrëveshje për koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Malishevës, Isni Kilaj, gjatë një takimi me qytetarët e kësaj komune. Ai tha se do të jetë kryetar i...
1 2 3 6
Page 1 of 6