archive7 Nëntor, 2021 - 17:38

Lajme

“Anulohet dialogu Kosovë-Serbi”

Shefi i zyrës zë ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke refuzuar që ta formojë Asociacioni e Komunave Serbe, jo vetëm që anulon procesin e dialogut, por edhe poshtëron BE-në dhe SHBA-në. “Është e papranueshme dhe e turpshme që Kurti të...
Lajme

PDK dhe AAK bëjnë koalicion në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur marrëveshje koalicioni në qytetin e Vushtrrisë për raundin e dytë të zgjedhjeve që do të mbahet më 14 nëntor. Kështu u bë e ditur vet kandidati i PDK-se për kryetar të kësaj komune, Ferit Idrizi. “Të zotuar në...
Lajme

Një i vdekur në kryeqytet

Një person është gjetur pajetë pasditen e sotme te rruga “Kongresi i Lushnjes” në Tiranë. Trupi i pajetë është gjetur pranë kabinës elektrike te zona e ish-Parkut të Autobusëve. Paraprakisht dyshohet se viktima mund të jetë endacak dhe mund të ketë humbur jetën nga kontakti nga rryma elektrike. Policia ndodhet...
Lajme

Raportohet për disa të plagosur, mësohet shkaku

Kryeministri i Irakut, Mustafa Al Kadhimi u sulmua pak më parë me dron ne Bagdad duke marrë plagë të rënda. Gazetarë lokalë raportojnë se pas sulmit aj u dërgua në spital ku po merr shërbim mjekësor. Nuk ka ende informacion se kush fshihet pas tentativës për vrasjen e tij...
ShowBiz

Përse qau Arjan Konomi në Për’Puthen?

Pas të gjithë ngjarjeve që ndodhën mbrëmë në Për’puthen Prime, opinionisti Arjan Konomi u prek dhe shpërtheu në lot. “Është tallur me mua, me produksionin, me publikun, me djemtë. Ke thënë kaq herë që je e vërteta, e vuajtura. Po moj po, je e vetmja po për shumë gjëra të...
Lajme

Arrihen dy marrëveshje për koalicion në Vushtrri

Kandidati për kryetar të komunës së Vushtrrisë nga radhët e PDK-së, Ferit Idrizi ka marrë përkrahjen dy partive politike në këtë komunë. Idrizi ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Partinë Demoktratike Turke të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për garën e balotazhit ndaj LDK-së. Lajmi e ka...
Lajme

Shkarkohen 9 konsuj nderi

Ministria e Jashtme turke njoftoi se do të largonte nga detyra konsujt e nderit të nëntë vendeve. Ky është një tjetër incident nga Qeveria turke i shënuar pas kërkesës së parë të presidentit, Rexhep Tajip Erdogan, për shpalljen non grata të 10 ambasadorëve. Siç thotë Ahval, konsujt që Ministria e...
Lajme

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNga 2.174 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes ℹSot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...
Lajme

Detaje të reja tronditëse nga therja me thikë në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj, ia ka caktuar masën e arrestit shtëpiak në kohëzgjatje prej një muaji të pandehurës E.H. shtetase e Republikës së Kosovës, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “vrasje në tentativë”. Gjykata vlerëson se “ekziston dyshimi i bazuar mirë, se e pandehura më...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6