archive7 Nëntor, 2021 - 23:06

Lajme

Vala e re e Covidit, ja çfarë po paralajmëron Arben Vitia

Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka paralajmëruar se Kosova mund të goditet nga një vale e re e COVID-it. Ai ju ka bërë thirrje qytetarëve të vaksinohen sa më shumë, pasi në rast që vendi goditet nga një vale e re të jetë popullata sa më shumë e vaksinuar. “Shansat...
Sporti

Vdes boksieri i njohur

Boksieri, Alessio Zangrilli është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në lumin Tiber në Itali. Ai është gjetur nga kalimtarët e rastit, ndërsa nuk dihet ende nëse ka vrarë veten apo e kanë vrarë. Sipas dëshmive, Zangrilli kohët e fundit vuante nga depresioni, kështu që nuk përjashtohet mundësia që ai...
Lajme

Projektligji për Paga, vjen lajmi i fundit

Nga Federata e Sindikatave të Shëndetësisë të Kosovës kanë bërë të ditur se nesër do të protestojnë para ndërtesës së Qeverisë për të kundërshtuar projektligjin për pagat . Protesta do të fillojë nga ora 10:00 dhe do të jenë pjesë marrës punonjës shëndetësor bashkë me anëtarët e Këshillit Drejtues të...
Lajme

Mësohet koha kur Kurti do të vizitojë Gjermaninë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është i interesuar të shkojë për një vizitë në Gjermani, sapo atje të formohet qeveria e re. Ai thotë se Gjermania është partneri ynë tregtar kryesor dhe se po i shton investimet në Kosovë. “Unë jam i interesuar që sa më parë kur të formohet...
InteresanteShëndeti

A mund të vdisni nga mungesa e parave?

Statusi socio-ekonomik është një faktor i madh rreziku për ndikim në shëndetin e njeriut. Njerëzit me disavantazh financiar ka të ngjarë të vuajnë nga diagnozat kronike të tilla si sëmundjet kardiovaskulare. Një studim i ri ka dhënë një perspektivë të re se si financat mund të ndikojnë në shëndetin tonë,...
Lajme

Babai i dëshmorit të Koshares rrënqeth komandantin Rrustem Berisha: Ja si ma vranë djalin paramilitarët serb

Në emisioni Kojshia show, i cili shfaqet çdo të diele në Televizionin publik të Kosovës (RTK), këtë javë mysafir ishte komandanti i Koshares, Rrustem Berisha, i cili ishte edhe Ministër i Mbrojtjes në Qeverinë Haradinaj, si dhe edhe babai i dëshmorit Bashkim Jasiqi, Ramadan Jasiqi nga fshati Jasiq, shkruan Korrespodenti....
Lajme

Komandanti Koshares Rrustem Berisha: Albin Kurti nuk është Veteran i UCK’së – Ja pse nuk mund të jetë

Në emisioni Kojshia show, i cili shfaqet çdo të diele në Televizionin publik të Kosovës (RTK), këtë javë mysafir ishte komandanti i Koshares, Rrustem Berisha, i cili ishte edhe Ministër i Mbrojtjes në Qeverinë Haradinaj, shkruan Korrespodenti. Berisha, në këtë emision ka folur edhe për listat e veteranëve të UÇK’së....
Lajme

Ekskluzive: Komandanti Koshares për herë të parë zbulon marrëveshjen që kishte me Nasim Haradinajn e Agim Ramadanin!

Në emisioni Kojshia show, i cili shfaqet çdo të diele në Televizionin publik të Kosovës (RTK), këtë javë mysafir ishte komandanti i Koshares, Rrustem Berisha, shkruan Korrespodenti. Ai, në këtë emision ka zbuluar për herët të parë marrëveshjen që kishte me Nasim Haradinajn e Agim Ramadanin. Ndiqeni minutën e 9:30...
Lajme

Ekskluzive: Komandanti i Koshares zbulon fakte tronditëse për vrasjen e Ahmet Krasniqit

Në emisioni Kojshia show, i cili shfaqet çdo të diele në Televizionin publik të Kosovës (RTK), këtë javë mysafir ishte komandanti i Koshares, Rrustem Berisha, shkruan Korrespodenti. Ai, në këtë emision, ekskluzivisht ka zbuluar fakte tronditëse se si u vra ish-Ministri Mbrojtjes, Kolonel Ahmet Krasniqi. Ndiqeni minutën e 48:00 për...
1 2 3 6
Page 1 of 6