archive6 Nëntor, 2021 - 22:58

Lajme

Zbulohet kush është personi që u gjend i vdekur në Gjakovë

Gjendet i vdekur shtetasi gjerman në një banesë në Gjakovë Një shtetas gjerman është gjetur i vdekur në një banesë ku po jetonte në Gjakovë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj. “Datë 06.11.2021 rreth orës 20:00, -Gjakovë, pas...
Lajme

Gjendet i vdekur një person në Gjakovë

Një shtetas gjerman është gjetur i vdekur në një banesë ku po jetonte në Gjakovë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj. “Datë 06.11.2021 rreth orës 20:00, -Gjakovë, pas kerkeses se nje bashkepunetoreje per verifikim te nje shtetasi gjerman...
Lajme

Sinjali: Arrestohet kryetari i VV-së në degën e Vitisë

Kryetari i degës së Vetëvendosjes në Viti, Bislim Bislimaj është arrestuar, nën dyshimet se ka dhunuar një të mitur, mëson Gazeta Sinjali. E mitura fillimisht më 4 nëntor ishte raportuar e zhdukur, por më pas është gjetur dhe ka deklaruar është dhunuar nga një burrë. Bislimaj është dërguar në mbajtje...
Lajme

Helmohen 21 nxënës në Lipjan, IKSHPK merr mostrat e ujit në shkolla- Kjo është gjendja e tyre shëndetësore

21 nxënës janë raportuar që kanë pasur probleme shëndetësore në fshatin Shalë të Lipjanit, ndërsa Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka marrë mostrat e ujit në shkolla. Tetë nxënës mungojnë. Ndonëse procesi mësimor po mbahet edhe gjatë së shtunës, këtyre fëmijëve iu pamundësua të shkojnë në shkollën “Ibrahim...
Lajme

Banorët e tre fshatrave në Vushtrri firmosin peticion kundër motelit

Banorët e fshatrave Pestovë, Nadakovc dhe Maxhunaj kanë nënshkruar një peticion kundërshtues për një objekt që filloi të ndërtohet në hyrje të Vushtrrisë. Të njëjtit janë kundër ndërtimit të tij meqë po thonë se muret që fillimisht u ngritën për t’u bërë depo po shndërrohen në dhoma moteli. Banorët thanë...
Lajme

Këto janë masat e reja anti-Covid

Sot kanë hyrë në fuqi masat e reja kufizuese për qytetarët e pa vaksinuar dhe në Athinë një grup protestuesish gjetën një mënyrë origjinale për të kundërshtuar masat e rrepta të vendosura prej qeverisë së Kyriakos Mitsotakis. Me pankarta në duar dhe parulla, ata kanë protestuar jashtë një prej teatrove...
Lajme

Ky është personi që u plagos sonte në kryeqytet

Një person ka ngelur i plagosur pasditen e kësaj të shtune në Tiranë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në zonën e ish Bllokut. Burime për abcnews.al bëjnë me dijes e ngjarja ka ndodhur tek Pallatet Agimi afërt kafe Romës, ku si pasojë është plagosur me një plumb...
Lajme

Të shtëna me armë, plagoset një person në kryqytet

Policia ka mundur që të ndalojë një nga autorët e plagosjes me armë zjarri në kryeqytet. Bëhet e ditur se pas plagosjes 32-vjeçarit Ilir Shkurti, është bllokuar nga policia një automjet tip “Benz” që u përdor nga autorët për t’u larguar. Po ashtu një nga autorët, Kridens Meçollari 38 vjeç...
1 2 3 6
Page 1 of 6