archive5 Nëntor, 2021 - 23:58

Lajme

Shpërthim i fuqishëm në kryeqytet

Mbrëmjen e sotme rreth orës 23:00 ka ndodhur një shpërthim në një makinë në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë. Ende nuk është verifikuar nëse shpërthimin e ka shkaktuar ndonjë defekt teknik apo kemi të bëjmë me lëndë plasëse. Gjithashtu nuk dihet nëse ka pasur njeri brenda makinës në...
ShowBiz

Adriana Matoshi futet në Big Brother!!

Sonte ka pasur hyrje të re në ‘BBV’. Befasia e këtij episodi ishte ardhja e deputetes kosovare, Adriana Matoshi, shkruan Indeksonline. Për shkak të shoqërisë së ngushtë me Arjola Demirin, edhe ‘Sasa’ vendosi ti bënte një befasi asaj. “Kom ardh me te than qe jam krenare me ty, e din...
Lajme

Arrestohet personi i shumë kërkuar

Një person me inicialet G.H. është arrestuar sot, pasi që i njëjti ka qenë në kërkim për një rast i iniciuar si “Tentim vrasje”, i cili ka ndodhur me 2 gusht të këtij viti, shkruan Gazeta Sinjali. Personi i dyshuar është arrestuar nga Policia në një lokal në Podujevë. Ndërkohë,...
Lajme

Të shtëna me armë zjarri në autostradë të përfshirë edhe policia

Një sasi e konsiderueshme kanabisi është kapur falë një operacioni të policisë së Lezhës. Raportohet se kanabisi ishte i fshehur brenda një makine në të cilën ndodheshin disa persona të cilët janë mundur të ndalohen. Gazetari i ABC, Gjergj Figuri, raporton se “Blutë e Lezhës” kishin informacion për posedimin e...
Lajme

Shpërthen skandali në “Postën e Kosovës”

Postës së Kosovës i janë plaçkitur 40 mijë euro. Për këtë skandal ka njoftuar Shoqata Sindikale “Posta e Kosovës”, përmes një shkrese drejtuar Kryeshefes dhe anëtarëve të kësaj ndërmarrje. “Me anë të kësaj shkrese shprehim pakënaqësinë tonë lidhur me mosveprimet ose veprimet tuaja dhe të një pjese të menaxhmentit në...
Lajme

Gjendet i vdekur diplomati i njohur afër objektit të Ambasadës

Një diplomat rus është gjetur i vdekur muajin e kaluar jashtë objektit të Ambasdës së Rusisë në Berlin të Gjermanisë. Trupi i burrit të pajetë është gjetur në trotuarin rreth objektit të Ambasadës më 19 tetor nga policia, ka raportuar gazeta Der Spiegel. Ai dyshohet se ka rënë nga një...
Lajme

Mbyllet shkolla në kryeqytet

Dy klasa të 12 në shkollën e mesme “Ismail Qemali” janë mbyllur, pasi disa nxënës kanë shfaqur shenja të covid 19 e pasi instituti i shëndetit publik ka kryer tampon ata kanë rezultuar pozitiv. “Dhe ky vendim nuk tregon se sa nxënës janë infektuar. Ata kanë marr tampon të klasës...
1 2 3 7
Page 1 of 7