archive4 Nëntor, 2021 - 17:03

Lajme

Arrestohen 4 persona në Kosovë, ja arsyeja

Stacioni Policor në Klinë. dje është njoftuar se persona të panjohur kanë hyrë me forcë në shkollën fillore “ Nëna Terezë” në fshatin Budisalc-Klinë dhe kanë vjedhur pesë nxehëse elektrike. “Hetuesit e Stacionit Policor në Klinë, pas një pune operativo-hetimore, kanë arritur të identifikojnë dhe arrestojnë, katër persona të dyshuar,...
Lajme

Aksion i Policisë së Kosovës, ka të arrestuar

Stacioni Policor në Klinë, me datë 03.11.2021, është informuar nga ankuesi, se persona të panjohur kanë hyrë me forcë në shkollën fillore “ Nëna Terezë” në fshatin Budisalc-Klinë, të cilët kishin vjedhur pesë (5) nxehëse elektrike. Hetuesit e Stacionit Policor në Klinë, pas një pune operativo-hetimore, kanë arritur të identifikojnë...
Lajme

E rëndë: 6 persona vdiqën në aksidente trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjashtë persona kanë vdekur në aksidente trafiku gjatë muajit tetor. Nga policia kanë bërë thirrje që shqetësimet të mos barten në timon. Njoftimi i plotë: MOS I BARTNI SHQETËSIMET TUAJA NË TIMON Gjatë muajit Tetor 2021 në Republikën e Kosovës kanë humbur jetën 6...
Lajme

Ministria e Shëndetësisë me një njoftim të rëndësishëm

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se duke filluar nga nesër qytetarët mund të vaksinohen në cilëndo qendër të vaksinimit në Kosovë, pa termin të caktuar paraprakisht. Sipas kësaj ministrie, qytetarët mund të vaksinohen në secilën qendër të vaksinimit kudo në Kosovë, pavarësisht se cilës komunë i takojnë me...
Lajme

Ky është polici që u kërcënua me vrasje për shkak të një gjobe

Gazeta Sinjali sot raportoi se një zyrtar policor në Gjakovë është kërcënuar me vrasje, përmes rrjetit social “Whatsapp”, nga një person, para dy ditësh. Burimet e Sinjalit bëjnë me dije se zyrtari policor që u kërcënua është Riçard Marku. Motivi i gjithë ngjarjes dyshohet të jetë një gjobë, që Marku...
Lajme

Bilanci ditor nga IKSHPK, bien rastet pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 2.748 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.575.375 doza të vaksinës. ℹDeri më sot 735.357 qytetarë janë...
Lajme

Theret me thikë një person në qendër të Prishtinës

Një person është plagosur para pak minutash në sheshin e Prishtinës. Në pamjet që ka siguruar Gazeta Online “Reporteri.net”, një person goditet me thikë dhe i njëjti pëson lëndime në pjesën e dorës dhe të këmbës. I njëjti më pas ndihmohet nga disa kalimtarë të rastit. Lidhur me rastin, Reporteri.net...
Lajme

Rama “arsyeton” veprimet e Serbisë: Kërkimfalja e Serbisë ndaj Kosovës duhet të vijë në fund e jo në fillim

Sot është mbajtur takimi mes kryeministrit të Shqipërise, Edi Rama, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrit malazez, Milo Gjukanoviq, në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”. Edi Rama në një konferencë për media ka thënë se Ballkani i Hapur ka qenë i domosdoshëm shumë kohë më parë, ndërsa ka përmendur...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6