archive4 Nëntor, 2021 - 23:21

Lajme

Një i vdekur dhe tre të plagosur, mësohet shkaku

Një person humbi jetën dhe tre u plagosën në një tragjedi me emigrantësh në Francë. Një tren u përplas me një grup emigrantësh që lëviznin në shina pranë Calais në veri të shtetit francez. Frank Dersen, një zyrtar i rajonit O de France, tha se ata ishin emigrantë nga Eritrea,...
Lajme

‘Thaçi dhe Veseli nuk pranuan të takohen me ne në Hagë’

Nesër me 5 nëntor bëhet një vit që kur ish-presidenti Thaçi dhe krerët tjerë të UÇK-së janë arrestuar nga Gjykata Speciale. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në RTV Dukagjini thotë se LVV ka qenë kundër themelimit të Gjykatës Speciale por sipas saj tashmë kjo Gjykatë nuk mund të zhbëhet. Ajo...
Lajme

E FUNDIT: Dënohet me burg deputetja e njohur

Dhjetë javë burg dhe 200 orë shërbim në komunitetit. Ky është dënimi për deputeten britanike, Claudia Webbe. Ajo është shpallur fajtore pasi kërcënonte sistematikisht shoqen e partnerit të saj. Madje, kishte shkuar deri aty sa e kishte kërcënuar se do t’i hidhte acid. Prokurorja Susanna Stevens tha se kërcënimet kishin...
Lajme

Ngjarje e rëndë: I riu qëllon dy vëllezërit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Stamboll të Turqisë. Një person, ka qëlluar me armë gjahu dy vëllezër, me të cilët ka pasur një konflikt të mëparshëm. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Kagıthane Merkez rreth orës 12:00. Sipas informacioneve të marra, shtetasi i huaj, Ala Alrahmo A. (37) dhe...
ShowBiz

Vdes papritur në xhirime aktori i njohur

Vetëm pak ditë pas ngjarjes tragjike ku mbeti e vdekur Halyna Hutchins në ambientet e xhirimit një tjetër aktor ndërron jetë. Bëhet fjalë për Nic Cupac aktorin e njohur të Indiana Jones. Sipas ‘The Sun’, trupi i tij i pajetë u gjet në një hotel ku po qëndronin anëtarët e...
Lajme

Zjarr i madh në një fabrikë në Gjakovë

Një zjarr ka rënë në një fabrikë të asfaltit (emër i njohur për redaksinë) sonte në Gjakovë, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e kanë konfirmuar nga Qendra e Zjarrfikësve në këtë qytet. “Po, te fabrika e asfaltit. Dyshohet se u djeg një pjesë e një kamioni, por ende...
Lajme

Gruaja e Rexhep Selimit: Jemi krenarë me ty Rexhë!

Rexhep Selimi, njëri nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, po gjykohet në Hagë pasi më 26 tetor 2020 ndaj tij u konfirmuan akuzat për krime lufte e krime kundër njerëzimit. Më 4 nëntor të vitit të kaluar ai kishte njoftuar se do të nisej për Hagë. “Kam ditur e...
1 2 3 6
Page 1 of 6