archive3 Nëntor, 2021 - 22:45

Lajme

Ja kur do të mbahet takimi i radhës Kurti – Vuçiq

Janë bërë gati pesë muaj prej kur është mbajtur takimi i fundit i nivelit të lartë midis Kosovës dhe Serbisë ku morën pjesë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Por, Bashkimi Europian nuk ka ende një datë se kur do të mbahet një takim i...
ShowBiz

Fifi shpërthen në lot sërish, arsyeja si gjithmonë qesharake

Pas mesazhit që Graniti mori nga nëna e tij, e cila i tha “Dil nga guaska, lundro lirshëm”, Fifi i tha futbollistit se duhet të shkëpusin komunikimin me njëri-tjetrin pasi marrëdhënia po e penalizon. Graniti është ndjerë shumë keq pas këtij vendimi të këngëtares edhe pse e pranoi se shoqëria...
Lajme

Vdesin disa persona, shkaku i…

Një avion bjellorus i mallrave u rrëzua të mërkurën në juglindje të Siberisë, duke shkaktuar vdekjen e të shtatë personave në bord. Avioni Antonov An-12, në pronësi të kompanisë bjelloruse Grodno, u rrëzua dhe mori flakë pranë qytetit Irkutsk. Shkaku i incidentit nuk është ende i qartë. “E vetmja gjë...
Lajme

Aksioni nga policia, arrestohen disa persona- Ja arsyeja

Policia e Vlorës ka zhvilluar një aksion të befasishëm për kapjen e personave në kërkim dhe për personat që qarkullojnë me armë pa leje. Burime bëjnë me dije se janë arrestuar 3 persona për armëmbajtje pa leje. Një person rreth moshës 30 vjeçare kur ka parë policinë që po e...
Lajme

Këta janë 38 kandidatët për asamblistë që nuk e votuan as veten

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve lokale për kuvende komunale, ku në këto zgjedhje kanë marrë pjesë një numër i madh i kandidatëve për asamble komunale. Pavarësisht numrit të madh të kandidatëve për asamble komunale, disa prej tyre në tabelën përfundimtare të publikuar nga KQZ-ja dalin...
Lajme

Vjen dorëheqja e papritur në AAK

Nënkryetari i deritashëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, Feim Ademaj ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga ky funksion për shkak të rezultatit siç thotë ai zhgenjyes të kësaj degë në zgjedhjet lokale. Ky veprim, ai thotë se është akt moral dhe i përgjegjshëm para elektoratit të...
Lajme

Rama arrin në Beograd, pritet në darkë nga Vuçiq

Kryeministri, Edi Rama, i shoqëruar me një delegacion në takimet në kuadër të “Open Balkan”, ka mbërritur sonte rreth orës 18:00 në Beograd, shkruan Gazeta Sinjali. Sonte, Rama dhe Vuçiq do të kenë një darkë ku do të marrë pjesë dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov. Pjesëmarrës në...
Lajme

A iu refuzua Kurtit viza për në SHBA, flasin nga Qeveria

Kryeministri i vendit Albin Kurti, së shpejti do të udhëtojë për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë e konfirmuan nga zyra për media e Qeverisë së Kosovës, ku zyrtari i saj për informim Përparim Kryeziu, demantoi se kryeministrit Kurti i është refuzuar viza amerikane. ”Nuk është e...
1 2 3 6
Page 1 of 6