archive2 Nëntor, 2021 - 23:25

Lajme

Vjen lajmi i madh: 500 euro në muaj për të rinjtë që nuk punojnë

Presidenti francez, Emanuel Macron ka shpallur një ofertë parazgjedhore për të rinjtë duke prezantuar në rrjetet sociale “kontratën e angazhimit” që ka të bëjë me personat e moshës 16 deri në 26 vjeç që janë, të papunësuar. Presidenti francez ka njoftuar përmes një postimi në Facebook se kjo kontratë për...
Lajme

Lirohet papritur nga detyra shefi i…

Bahri Shala është liruar nga pozita e drejtorit të Drejtorisë së Antidrogës në Policinë e Kosovës. Ai ka bërë të ditur së është bartur në një tjetër drejtori brenda PK-së, atë Teknike të Kriminalistikës. “Është e vërtetë, sot në orar të punës jam njoftuar”, ka thënë ai për Express. Ai...
Lajme

Masat antiCOVID, prekën edhe shkollat

Covid-19 ka diktuar disa rregulla të rrepta në ambientet e shkollave. Një prej tyre është ndalimi I ushqimit në mjediset e institucioneve arsimore. Kjo ka shqetësuar prindërit e shkollës Kosova në Tiranë të cilët e lidhin mungesën e ushqyerjes me pasivitetin në mësim. Ndërsa ka nxënës që me sinqeritetin e...
Lajme

Merret vendimi: Ja kë do ta mbështesin LDK-ja në Prizren

Kryesia e Degës së LDK’së në Prizren nuk do të përkrah në balotazh asnjërin nga kandidatët që synojnë postin e të parit të Komunës. Kjo degë nëpërmjet një komunikate për media, njoftoi se nuk mbështesin kryetarin aktual Mytaher Haskukën ose Shaqir Totajn e PDK’së. “Ne takimin qe sapo mbajtem, kryesia...
Lajme

Të shtëna me armë zjarri në Mitrovicë

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në orët e pasditës në Mitrovicë, saktësisht në “Lagjen e Boshnjakëve”. Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes. Indeksonline do iu mbaj të informuar për këtë rast....
Lajme

Bojkotohet mësimi në këtë qytet

Në shkollën fillore “Liria” në fshatin Jabollçisht i Epërm, prej dje një numër i madh i nxënësve, të mbështetur nga prindërit e tyre, po bojkotojnë mësimin, për shkak, siç thonë, kushteve të vështira, si mungesa e ngrohjes qendrore dhe ujit. “Kjo ka filluar dje dhe sot, duhej të fillonte edhe...
Lajme

E rëndë: Vritet me thikë 25 vjeçari shqiptar në Gjermani

Një 25-vjeçar shqiptar është vrarë me thikë në Gjermani. Ai është gjetur nga disa kalimtarë i mbuluar në gjak në Këln, mëngjesin e të hënës. Një prokuror i lartë publik që po merret tashmë me çështjen tha se shqiptari nuk ishte banor i zonës dhe kishte shkuar në Këln për...
1 2 3 6
Page 1 of 6