archive1 Nëntor, 2021 - 23:22

Lajme

Rreth 17 persona dërgohen në spital, çfarë po ndodhë

Një incident i madh ka ndodhur pasi dy trena u përplasën në Salisbury, duke lënë disa të plagosur. Përplasja ndodhi pranë London Road dhe përfshiu një hekurudhë jugperëndimore dhe shërbimin në perëndim. Një trenist, i cili mbeti i bllokuar, u trajtua nga mjekët. Në total, 17 persona u dërguan në...
ShowBiz

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj menaxherit të Taynës, kjo është arsyeja

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzën kundër të pandehurve R.H. dhe Sh.Xh., për shkak të veprës penale ‘’Lëndimi i rëndë trupor’’, nga neni 186 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Sipas aktakuzës, i pandehuri R.H., më 22 Korrik 2021, rreth orës 00:40 minuta, në diskotekën Stop,...
Lajme

Po vjen cikloni me stuhi dhe rrufe, qytetet që do të godasë

Jugu i Italisë ditët e fundit u përfshi nga një moti i keq duke shkaktuar dëme të jashtëzakonshme sidomos në Catania. Cikloni pritet që të godasë edhe vendet e tjera në Mesdhe. Nata dhe kryesisht dita e martë, pra nesër do të ketë rrebeshe shiu në të gjithë territorin shqiptar....
Lajme

Nuk pritej: Jep dorëheqje nga posti i deputetit ky anëtar i PDK-së

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës, Bedri Hamza ka dhënë dorëheqje prej postit të nënkryetarit të Kuvendit dhe deputetit. Ai ka thënë se po pret që të krijohen rrethanat ligjore për të pranuar detyrën si kryetar i Mitrovicës. “Tanimë e kam njoftuar kryetarin e Kuvendit se kam dhënë dorëheqje prej postit...
Lajme

E rëndë: Vdes një 45-vjeçar

Dalin pamjet e aksidentit tragjik të ndodhur sot në Koplik, ku humbi jetën një person. Si pasojë e një aksidentit të rëndë humbi jetën 45-vjeçari Durim Lushaj, i cili ishte pasagjeri që udhëtonte në mjetin tip “Volkswagen”, ndërsa dy të tjerë u plagosën rëndë. Siç shihet nga videoja, mjeti tip...
ShowBiz

Ndërron jetë aktorja e njohur

Ditën e sotme (e hënë) bëhet e ditur se ka ndërruar jetë aktorja e mirënjohur turke, Semra Dinçer. Artistja, e cila luftonte prej vitesh me kancerin në mushkëri, thuhet se ka vdekur në moshën 56-vjeçare. Kjo u bë e ditur nga Haluk Levent përmes një postimi të shpërndarë me ndjekësit...
Lajme

Profesorët bojkotojnë mësimin, arsyeja do ju lë pa fjalë

Është dita e katërt që orarin e punës e kalojnë këtu në sallë të arsimtarëve. Mësimdhënësit e Gjimnazit Sami Frashëri në Prishtinë, po e bojkotojnë mësimin pasi janë kundër ardhjes së Fahrije Latifi Retkocerit në postin e drejtoreshës së këtij institucioni. Profesorwt po pretendojnë që ardhja e Latifi Retkocerit është...
1 2 3 5
Page 1 of 5