archiveTetor 2021

Lajme

Edita Tahiri e quan Qeverinë Kurti antiamerikane, ka një pyetje për ta

Ish-shefja e grupit negociator të Kosovës, Edita Tahiri e ka quajtur Qeverinë Kurti si anteamerikane. Ish-ministrja ka thënë se vendimi i Qeverisë për gazsjellësin është i rrëzikshëm për interesat e Kosovës. “Nuk eshte befasues vendimi anti-amerikan i qeverise aktuale per gazjellesine. Anti-amerikanizmi i VV dhe liderit te saj eshte manifestuar...
Lajme

Kryhet një operacion i rrallë në QKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në Kirurgjinë Vaskulare me sukses është kryer një operacion te një pacient i moshës 56 vjeçare, i cili kishte aneurizëm (zgjerim) të aortës së barkut në nivel të arterieve renale (veshkave)- një rast shumë i rrallë dhe sfidues. Sipas njoftimit,...
Lajme

“…e mbulon me një fustan të saj”, Gjykata tregon në detaje se si burri e kishte vrarë gruan me 15 plumba në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren sot e ka dënuar me burgim të përjetshëm Bajram Veliajn për vrasjen e bashkëshortes së tij, Armenda Aliu Veliaj, raporton Express. Pas shpalljes së aktgjykimit, kryetarja e trupit gjykues, gjyqtarja Raima Elezi, ka arsyetuar dënimin e shqiptuar. “Gjykata nuk e ka pranuar mbrojtjen e të akuzuarit...
Lajme

Gjendet e vdekur një e moshuar, policia jep detaje tronditëse

Bëhet e ditur se ditën e djeshme është gjetur një e moshuar e pajetë. Policia bën me dije se ka ndërruar jetë si pasojë e arrestit kardiak. “Më datë 30.09.2021, në Himarë, është gjetur e vdekur pa shenja dhune, shtetasja L. Dh., 75 vjeçe, dyshohet vdekje natyrale, si pasojë e...
Lajme

Lajmi i fundit: Plagoset një 13-vjeçar në një shkollë

Një i mitur ka mbetur i plagosur rëndë të enjten brenda një shkolle Memphis Tennesse, shkruan Gazeta Sinjali. Në lidhje me këtë rast policia ka arrestuar një adoleshentë tjetër që besohet se ishte i dyshuari kryesor. Policia ka identifikuar të plagosurin dhe autorin e sulmit si djem 13 vjeçarë, të...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Dorëhiqet Arben Vitia

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka paralajmëruar se do të mbajë konferencë për media në orën 11:00. IndeksOnline mëson nga burime të sigurta se Vitia sot do të ofrojë dorëheqjen nga posti i ministrit së Shëndetësisë. Vitia është kandidat për kryetar të Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje!...
1 203 204 205 206
Page 205 of 206