archive30 Tetor, 2021 - 23:35

ShowBiz

Yllka Gashi i kërkon Spanjës që ta njohë pavarsinë e Kosovës

Aktorja kosovare me famë ndërkombëtare, Yllka Gashi, gjatë qëndrimit në Valladolid ka kërkuar që shteti i Spanjës ta njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës, shkruan Europapress.es, trasnmeton Gazeta Express. “Do të përdor zërin tim sonte për të shprehur një ëndërr që unë si artiste kosovare dhe i gjithë populli im...
Lajme

Rritja e pagës minimale në Kosovë, vjen lajmi i fundit

Ekonomistët thonë se ndalja e disa projekteve dhe rritja e pagës minimale është e domosdoshme. Gazetar: Unitet Berisha Nuk heziton të flas për premtimin që e bëri në zgjedhje. E këtë premtim, kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti po i kërkohet që ta zbatojë pikërisht tash. Kjo pas ngritjeve të çmimeve...
Lajme

Mbyllen kafiteritë në këtë qytetë të Kosovës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri i ka reaguar ashpër qeverisë së Kosovës pas mbylljes së disa lokaleve në qytetin e Gjilanit duke thënë se “nuk e pranon represionin dhe mbylljen e dhunshme të lokaleve”. Haziri ka qenë i ashpër duke shkruar se “Njësitë ndëshkuese të qeverisë së Republikës...
Lajme

Vrasja e të riut në Mitrovicë, këta janë dy të dyshuarit

Dy personat e dyshuar për vrasjen e 26 vjeçarit, Albert Muja në Mitrovicë janë ende në arrati. Kështu kanë deklaruar për lajmi.net nga policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës. Zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Avni Zahiti për lajmi.net ka thënë se hetimet janë duke vazhduar. “Dy të dyshuarit ende...
Lajme

Lajmërohet Grenell, ja çfarë thotë tash

Ish- i dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, në një intervistë për “Kash’s Corner”, ka folur edhe për Marrëveshjen e Washingtonit dhe për atë se si po ecë implementimi i saj. Grenell e ka quajtur historike atë se çfarë Kosova...
ShowBiz

Pas arrestimit të Feros, vjen reagimi i Arbenitës

Reperi kosovar, Feronit Shabani- FERO bashkë me truprojën e tij dyshohet që kanë sulmuar në studion e tij producentin Jetmir Agaj. Fero dje u arrestua nga Policia e Kosovës, ndërsa sot gruaja e tij, Arbenita bëri reagimin e parë. Ajo në postimin e saj e përkrahi bashkëshortin duke thënë se...
Lajme

21 Komuna në balotazh, KQZ-ja jep detaje për zgjedhjet e 14 nëntorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët që janë regjistruar si votues jashtë Kosovës për raundin e parë, se ka filluar periudha e votimit përmes postës për raundin e dytë të zgjedhjeve dhe përfundon më 12 nëntor. Raundi i dytë i zgjedhjeve mbahet në komunat: Gjakovë, Gllogoc, Gjilan, Dragash,...
ShowBiz

Nuk pritej! Kjo vajzë eliminohet nga Përputhen

Një lajm jo i mirë për Tolën po qarkullon në mediat rozë. Duke qenë se ditët e fundit ne program qenë të mbushura me thyerje,rregulloreje, përjashtime, eleminime, pezullime,debate të ashpra, hyrje të reja dhe një mori ngjarjesh të tjera, vlen të thuhet se situata e krijuar nuk ishte aspak e...
1 2 3 6
Page 1 of 6