archive29 Tetor, 2021 - 23:33

Lajme

E FUNDIT: Vdes kryetari i Sindikatës së Pensionistëve

Kryetari i Federatës Sindikale të Pensionistëve dhe të Moshuarve të Kosovës, Sylejman Meta, ka ndërruar jetë sot, shkruan Gazeta Sinjali. Njoftimin për vdekjen e tij e ka dhënë djali i tij, Bardhyl Meta. Ai përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se varrimi do të bëhet të dielën në varrezat...
Lajme

Deklarata e Ramës për Bashkimin Kombëtar, vjen reagimi i papritur nga Vetëvendosja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për mediumin “Merkur” përmendi bashkimin me Kosovën nëse BE-ja nuk i pranon brenda saj. Kjo deklaratë e Ramës bëri bujë dhe u komentua shumë, shkruan Reporteri.net. Në lidhje me këtë çështje, Gazeta Online Reporteri.net kontaktoi me anëtarin e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje,...
Lajme

Goditet nga vetura studentja 18-vjeçare

Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia e Korçës për shkak se ka përplasur një këmbësore dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes. I arrestuari raportohet se është I. Dh., 38 vjeç, banues në Korçë. Ky person duke udhëtuar me makinën e tij tip “Benz” ka përplasur këmbësoren L.B...
Lajme

Shtrenjtohet edhe gruri

Ditëve të fundit kosovarët janë përballur me shtrenjtim të disa artikujve bazë e këtij shtrenjtimi nuk i ka shpëtuar as gruri i cili më pas ka shkaktuar edhe shtrenjtimin e bukës. Nga Ministria e Bujqësisë thonë se shtrenjtimi i grurit ka ndodhur për shkak të tregut botëror derisa mullisit dhe...
ShowBiz

Ndërron jetë aktori i njohur

Aktori i njohur indian, Puneeth Rajkumar, është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare. Ylli i kinemasë kanadeze ka punuar në më shumë se 29 filma. Rajkumar vdiq nga një atak në zemër në Bengaluru të premten, konfirmoi menaxheri i tij. Zyrat dhe dyqanet në Bengaluru janë mbyllur nga frika e...
Lajme

Vdes 36-vjeçari nga Vushtrria- mësohen detaje

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot rreth orës 14:30 në Vushtrri, konkretisht në segmentin rrugor Mitrovicë-Prishtinë, në fshatin Dobërllugë, shkruan Gazeta Sinjali. Në aksident është përfshirë një automjet dhe një motoçikletë, ku si pasojë e lëndimeve të marra ka humbur jetën drejtuesi i motoçikletës, i moshës 36-vjeçare. Policia...
1 2 3 5
Page 1 of 5