archive28 Tetor, 2021 - 23:47

Lajme

Aksident i rëndë, disa të plagosur

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin rrugorë Shkodër – Bushat. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Beltojë. Në aksident janë përfshirë tre makina. Si pasojë e përplasjes, janë dëmtuar disa persona por sipas të dhënave nga vendi i ngjarjes, të dëmtuarit janë jashtë...
Lajme

Çfarë po ndodh: Pulmologjia mbushet me pacientë

Nëpër klinikat COVID ka rënë dukshëm numri i të hospitalizuarve. Megjithatë numër më i lartë i pacientëve për trajtimin e pasojave të shkaktuara nga sëmundja COVID-19, është në klinikën e pulomogjisë në QKUK. Aktualisht këtu po trajtohen 22 pacientë post-COVID, që kanë nevojë për mbështetje të oksigjenit. Kryesisht pjesa dërrmuese...
Interesante

Çfarë po ndodh, skena të çuditshme në vend

Video dramatike vijnë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Tornadot kanë goditur Luizianën dhe Teksasin, duke shkaktuar probleme të shumta dhe dëme materiale. Në njërën prej videove, shihet se si tornadoja ngre në ajër një motor me 4 rrota, duke e bërë të “fluturojë”. Në Luizianë, 18 710 banesa dhe...
Tech

Mark Zuckerberg zbulon vizionin për të ardhmen e Facebook

Mark Zuckerberg, bashkëthemeluesi dhe CEO i Facebook, nisi një ngjarje të madhe duke ngacmuar një seri konceptesh të reja sociale, lojërash dhe punës për metaverse – dhe duke pranuar optikën e përqendrimit në produkte të tilla si rifreskimi i kompanisë. “Unë e di që disa njerëz do të thonë se...
Tech

EKSKLUZIVE: Facebook ndërron emrin

Themeluesi i Facebook Marck Zuckerberg ka njoftuar se i ka ndërruar emrin kompanisë në “Meta”. Ky vendim ishte pjesë e një ndryshimi strategjik për të theksuar zhvillimin e botës virtuale ndërkohë që biznesi kryesor i rrjetit social është në krizë, njofton Klan Kosova....
1 2 3 6
Page 1 of 6