archive27 Tetor, 2021 - 23:59

Lajme

Vjen alarmi: Qytetarët serbë po armatosen sikur më 1991

Svetlana Broz, mbesa e Josip Broz-Titos, tha për Monitor se në Republikën Serbe të Bosnje-Hercegovinës, qytetarëve po u shpërndahen armë si në vitin 1991.Q Nga këndvështrimi i saj, Broz komentoi ngjarjet në rajon, raporton n1. “Më duket sikurse tre dekadat e fundit, si një fuçi baruti – gjë që nuk...
Lajme

Olluri: Kurti frikohet që nga rritja e çmimeve do t’i bien votat

Gazetari Parim Olluri ka komentuar vendimin e sotëm të qeverisë së Kosovës, përfshirë ndarjen e 100 eurove për pensionistët për muajin nëntor. “Për mendimin tim është pak frikësuese mënyra e marrjes së këtyre vendimeve, se dihet që liderët politikë vlerësohen në bazë të asaj se çfarë vendimesh marrin kur janë...
Lajme

Personi që e kërcënoi Kryeministrin Kurti është serb

Kryeministri Albin Kurti thuhet se ka pranuar një kërcënim dhe si masë e kujdesit forca të sigurisë janë shtuar pranë shtëpisë së tij. Nga Zyra e Kryeministrit kanë konfirmuar vetëm se Kurti është kërcënuar duke mos treguar arsyen apo formën se si e ka pranuar kërcënimin. Në media janë publikuar...
Lajme

Ky është personi që ofroi 35 mijë euro për kokën e Kryeministrit

Pas rritjes së çmimeve të artikujve esencial, janë rritur edhe reagimet kundër qeverisë Kurti. Madje një qytetar si shenjë revolte ndaj këtyre zhvillimeve ka ofruar shpërblim prej 35 mijë euro për personin o cili vret kryeministrin Albin Kurti. ”35000 euro shperblim kush e vret Albin Kurtin, kete mashtrues dhe zhvates...
Lajme

Ky është kërcënimi drejtuar Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar. Lajmin për këtë kërcënim, i cili ka bërë që Njësia Speciale të ruajë shtëpinë e Kurtit, e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu. Ai ka thënë se për këtë arsye, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë. “Kryeministri Kurti...
Lajme

Dy tërmete goditen Kosovën gjatë ditës

Minuta më parë, rreth orës 18:59 ka ndodhur një tërmet në Kosovë. Tërmeti është ndjerë kryesisht në pjesën jugore të Kosovës dhe në Suharekë. Ende nuk dihet sa është magnituda e këtij tërmeti. Një tërmet është shënuar në orët e paradites. Dridhje të tokës janë ndjerë në Gjilan. Në faqen...
Lajme

LDK-ja doli partia më e votuar, reagon Lumir Abdixhiku

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë partia më e votuar në zgjedhjet e 17 tetorit. E, për këtë ka reaguar edhe kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku. Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Abdixhiku ka shkruar se rikthimi i tyre si parti e parë në zgjedhje lokale...
1 2 3 7
Page 1 of 7