archive26 Tetor, 2021 - 20:12

Lajme

Arrestohet një 29-vjeçar, policia jep arsye

Zyrtarë policorë nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik (DHTN)-Njësia Ferizaj, pas hetimeve paraprake,të ndihmuar nga zyrtarë policorë të Stacionit Policorë Ferizaj, kanë ndalur një veturë me targa vendore në të cilën është gjetur një çantë me substancë narkotike. Me këtë rast policia ka arrestuar Xh.G., (viti i lindjes...
Lajme

Aksident i rëndë, një i lënduar

Një aksident raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Abcnews.al mëson se motori është përplasur me një biçikletë, në hyrje të qytetit. Për pasojë ka mbetur i lënduar një person, i cili është transportuar me urgjencë drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore. Në vendin e ngjarjes kanë...
Lajme

Sulm me thikë, 4 të plagosur

Katër persona kanë mbetur të plagosur në Vjenë, Austri, pasi një person ka sulmuar me thikë kalimtarët e rastit. Policia “nuk e konsideron” një motiv të mundshëm politik apo fetar. Sipas mediave vendase, një 35-vjeçar austriak, ka hyrë në një restorant në Brigitenau të Vjenës pasdite, ka kapur një thikë...
Lajme

E rëndë: Vdes një 5-vjeçar nga Covid-19

Një pesë vjeçar është mes të infektuarve me koronavirus që kanë ndërruar jetë në Shqipëri. Top Channel mësoi se fëmija u trajtua pas problemeve me frymëmarrjen dhe temperaturës së lartë për 8 ditë në spitalin e Sarandës në reanimacion. Për shkak të gjendjes së rëndë ai u transportua me helikopter...
Lajme

Bëhuni gati: Moti për dy ditët e ardhshme

Mot kryesisht i qetë do të vazhdoj të mbajë edhe gjatë ditëve vijuese. Kjo situatë meteorologjike vije si rezultat i masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius....
Lajme

Treni del nga binarët në aksin Fushë Kosovë-Prishtinë

Një tren ka dalë nga binarët në aksin hekurudhor Fushë Kosovë – Prishtinë. Kështu ka njoftuar Mirsim Beqiri, kryesues i Komisionit për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike në Zyrën e Kryeministrit. Beqiri tha se nga ky rast nuk ka ndonjë person të lënduar. “Incident në Aksin Hekurudhor Fushë Kosovë-Prishtinë.Treni...
Lajme

Ky është rezultati i votave me kusht në Gjilan

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave me kusht për Komunën e Gjilanit, në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, shkruan Gazeta Sinjali. Bazuar në këto rezultate, Alban Hyseni nga Lëvizjes Vetëvendosje prinë me 228 vota. Hyseni përcillet nga Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, i cili me...
Lajme

Situata alarmante në Shqipëri: FSK-ja e gatshme t’i ofrojë ndihmë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka shprehur gatishmërinë për asistencë të plotë nga ana e Forcës së Sigurisë së Kosovës me rastin e helmimit të qytetarëve të Krujës. Mehaj përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet shqiptare. “Si vëllai...
Lajme

Arrestohet tranjeri i njohur kosovar, kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person në gjendje të dehur e ka kanosur me thikë një person tjetër në Graçanicë, me ç’rast me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje, shkruan Gazeta Express. Sipas policisë, rasti ka ndodhur dje në orën 17:50. “Graçanicë, 25.10.2021-17:50. Është arrestuar...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7