archive26 Tetor, 2021 - 23:19

Lajme

E rëndë: Vdes një 53-vjeçar

Stuhia që goditi Katanian për disa orë ditën e sotme ka lënë pasoja të rënda për qytetin. Rrugët u përmbytën ndërsa Via Etnea u kthye në një lumë të vërtetë. Uji në qytet vinte edhe nga fshatrat e afërta të Etna-s kurse qendra historike mbeti në terr pas ndërprerjes së...
ShowBiz

Semi pëson sulm paniku-Arbana Osmani ndërpret lidhjen direkte

Spektakli i shtëpisë më të famshme në Shqipëri”Big Brother VIP” ka filluar transmetimin, ku po diskutohen për ditët e fundit në të cilat ka pasur shumë situata të ashpëra në mes të banorëve. “Shkopi” që Fifi e përdori ditë më parë brenda shtëpisë së Big Brother ka nxitur reagime të...
Lajme

Vetura del nga rruga, lëndohet shoferi

Më datë 26.10.2021, rreth orës 21:30, në aksin rrugor Korçë-Voskopojë, në afërsi të fshatit Turan, shtetasi E. K., rreth 25 vjeç, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit tip “Benz”, të cilin drejtonte dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë ky shtetas ka marrë lëndime dhe ndodhet aktualisht në Spitalin...
ShowBiz

Pamjet që nuk u transmetuan për publikun, produksioni fton një psikoterapiste pas situatës së rënduar në Big Brother Albania

Të premten e kaluar, Fifi menjëherë pas spektaklit është ndjerë keq, dhe është dashur të intervenojnë mjekët për të stabilizuar gjendjen e këngëtares. Përmes një komunikimi zyrtar, Arbana Osmani ka bërë të ditur se pamjet e asaj nate nuk u dhanë në asnjë moment për publikun, shkruan Reporteri.net. Këngëtarja ka...
Lajme

Aksident tragjik, vdes një këmbësor

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e kësaj të marte si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në aksin Lezhë-Milot. Ngjarja ka ndodhur në në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Rrilës” , automjeti me drejtues shtetasin A.I., banues në Shkodër ka përplasur këmbësorin Pal vathi , banues në Lezhë,...
Lajme

Ja kur pritet të jetë aksioni i rradhës në veri

Presidenti i Serbisë, AleksandarVuçiq ka përmendur datën 6 nëntor kur Qeveria e Kosovës mund të nisë aksionin për marrje nën kontroll të trafostacionit “Valaç” në afërsi të Zveçanit. Sipas mediave serbe, përmes këtij trafostacioni shpërndahet 85 për qind e rrymës për veriun. Ditëve të fundit në mediat serbe ka qarkulluar...
Lajme

Aksident në kryeqytet, makina përplas këmbësorin

Një person është lënduar rëndë mbrëmjen e kësaj të marte në një aksident rrugor të ndodhur në supërstradën Lezhë-Tiranë. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Rrilë, ku një automjet ka përplasur një këmbësor i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spital....
1 2 3 7
Page 1 of 7