archive24 Tetor, 2021 - 23:15

Lajme

Sonte mjaft ftohtë dhe me mundësi për ngrica!

Erërat e ftohta nga veriu kanë ulur dukshëm temperaturat në rajonin tonë, ndërsa nata e kthjellët dhe dobësimi i erërave gjatë natës favorizon edhe brymen në orët e vona të natës dhe orët e hershme të mëngjesit. Masa ajrore anticiklonike ka larguar vranësirat nga territoret tona dhe njëkohësisht ka hapur...
Lajme

Kjo është komuna ku diaspora nuk ka dërguar asnjë votë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave jashtë Kosovës, të cilat janë dërguar përmes postës në adresë të KQZ-së gjatë periudhës 15 shtator – 15 tetor, për Zgjedhjet Lokale 2021, shkruan Gazeta Sinjali. Mirëpo në Komunën e Zubin Potokut nuk është dërguar asnjë votë nga diaspora...
Lajme

Ky është kandidati më i votuar nga diaspora në Kosovë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës për Zgjedhjet Lokale 2021. Sipas rezultateve që ka publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se, kandidati për kryetar komune më i votuar është Ardian Shala i LDK-së. Shala ishte në garë për Komunën e Suharekës, ku vetëm...
Lajme

Numërohen votat e diasporës për Prishtinë, Arben Vitia mer mbi 70%

Tashmë janë numëruar edhe votat e diasporës për komunë ne Prishtinës. Pas rezultateve të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se në total kanë votuar 315 mërgimtarë të kryeqytetit, ku 231 prej tyre votën ia besuan Arben Vitisë së Lëvizjes Vetëvendosje. I dyti me më së shumti vota të...
1 2 3 6
Page 1 of 6