archive23 Tetor, 2021 - 09:53

Lajme

Paralajmërohet rritja e rasteve me Covid

“Mund të pritet që numri i infektimeve gjatë muajve të vjeshtës dhe të dimrit të rritet”, shkruan Instituti Robert Koch (RKI) në raportin e tij të ri javor mbi pandeminë. RKI raporton se të premten (22.10) janë regjistruar 19.572 infektime të reja brenda një dite. Kjo është 8.054 raste më...
1 5 6 7
Page 7 of 7