archive23 Tetor, 2021 - 14:46

Lajme

Ndodhë edhe kjo: Gruaja ther të dashurin me thikë

Një incident plagosjen e një personi ka ndodhur në një hotel në Shëngjin, ku janë strehuar refugjatë afganë. Një grua afgane, e moshës 26 vjeç, ka plagosur me thikë bashkëjetuesin e saj 33-vjeçar, pas një konflikti të çastit, konfirmoi Policia në një njoftim zyrtar. I plagosuri është jashtë rrezikut për...
Lajme

“Janë vjedhur votat në zgjedhjet lokale të 17 tetorit”

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Sami Kurteshi ka vazhduar që të insistojë se në zgjedhjet lokale të 17 tetorit të këtij viti ka pasur manipulim të votave nga PDK-ja dhe LDK-ja. Ai tha se për këtë çështje është duke folur konkretisht. “Nuk ka me gjujtë gurin...
Lajme

Aksident i rëndë, vdes këmbësori

Policia e Beratit ka arrestuar një 33 vjeçar, pasi pak ditë më parë ka aksidentuar për vdekje një person. Sipas uniformave blu është prangosur Ardit Lila, 33 vjeç, banues në Durrës. Ky i fundit në datë 19.10.2021, në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”, Kombinat, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, goditi...
Lajme

Prokuroria deklarohet për vrasjen të 19-vjeçarit në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan është deklaruar sërish lidhur me vrasjen e 19-vjeçarit E.S, i cili ishte therur për vdekje para hyrjes së banesës një vit më parë, raporton Express. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Prokuroria ka thënë se në mënyrë intensive kanë ndërmarrë të gjitha veprimet hetimore, lidhur me ndriçimin...
Lajme

Haradinaj vazhdon të kritikoj Kurtin: I bëj thirrje të kthjellet

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së përbashkët të qeverisë amerikane dhe asaj greke në lidhje me bashkëpunimin në energjetikë, mirëpo edhe atë për integrimin e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën. Haradinaj në një postim në Facebook ka thënë se në këtë deklaratë specifikohet edhe Kosova, në kuadër...
Lajme

Infektologu Kosovar: Mund të rriten rastet me COVID-19

Megjithëse pritet që rastet me COVID-19 të rriten gjatë ditëve në vijim, nuk paralajmërohet që situata të jetë shumë e rëndë siç ishte disa muaj më parë. Kështu ka thënë për Telegrafin, infektologu Hamdi Ramadani i cili theksoi se gjatë tubimeve që kanë mbajtur partitë politike në fushatë zgjedhore ka...
1 3 4 5 6 7
Page 5 of 7