archive23 Tetor, 2021 - 18:07

Lajme

Masat e reja, ky është vendimi për dasmat

Qeveria e Republikës së Kosovës, në formë elektronike këtë të shtunë ka mbajtur mbledhjen e 41-të të saj. Në këtë mbledhje u miratua vendimi i ri për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Në bazë të rekomandimeve të dhëna nga Instituti Kombëtar...
Lajme

Qeveria e Kosovës publikon masat e reja anti-Covid, ky është vendimi për orë policore, orar të gastronomisë e mbajtje të maskave

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhje elektronike me ç’rast janë miratuar masat e reja kundër Covid-19, shkruan Gazeta Express. Sipas njoftimit të Qeverisë, maska do ë vazhdojë që të jetë obligative për qytetarët e vendit. Ndërkohë ndryshime ka pasur në orarin e lëvizjes së qytetarëve. Kufizimi i qarkullimit të qytetarëve...
ShowBiz

Labinot Tahiri përplaset me mjekun e njohur

Këngëtari Labinot Tahiri i ka reaguar kardiologut Daut Gorani, pas deklaratave se është i gatshëm që t’ia jap rrogën e tij këngëtarit, vetëm që kryeministri Albin Kurti të mos e bëjë ministër të Shëndetësisë. Tahiri përmes një reagimi në “Faceook”, i tha doktorit Gorani se mund ta fyejë atë por...
Lajme

Konflikt mes çiftit, gruaja plagos me thikë të dashurin

Një incident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur në një hotel në Shëngjin, ku janë strehuar refugjatë afganë. Një grua afgane, e moshës 26 vjeç, ka plagosur me thikë bashkëjetuesin e saj 33-vjeçar, pas një konflikti të çastit, konfirmoi Policia në një njoftim zyrtar. I plagosuri është jashtë...
Lajme

Shkëmbim zjarri, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

Një i vdekur dhe shtatë të plagosur është bilanci i një përplasje me armë me policinë në qytezën Peramë të Greqisë. Sipas mediave greke oficerët e policisë i kanë bërë shenjë një shoferi, i cili kishte në mjet edhe dy pasagjerë që të ndalonte për kontroll. Mirëpo, ai nuk i...
Lajme

12 të arrestuar në kryeqytet, policia jep detajet

Policia në Tiranë ka vënë në pranga 12 persona dhe ka proceduar tre të tjerë për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve arrestuan G. B, 49 vjeç dhe B. B, 41 vjeç, pasi 49-vjeçari përdorte lokalin e tij për konsumim kokaine. Kurse, gjatë kontrollit fizik të B....
Lajme

Kështu do të mbajë moti nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s...
Lajme

16 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 16 raste të reja me COVID-19, ndërsa nuk është raportuar asnjë vdekje. “Nga 2.280 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes Sot janë shëruar 33 qytetarë, derisa...
Lajme

Kurti gjen kohë të flasë edhe për zgjedhjet në Norvegji

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër urimi, Jonas Gahr Støre, me rastin e zgjedhjes Kryeministër i Norvegjisë. Kryeministri Kurti ka uruar për marrjen e detyrës dhe formimin e qeverisë nën udhëheqjen e kryeministrit Støre, me fokus në politikat sociale dhe solidaritetin social. “Ai ka shprehur...
Lajme

Ja kur fillon numërimi i votave me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një komunikate për media ka njoftuar se nesër do të fillojë procesi i numërimi të votave nga jashtë Kosovës, të ardhura përmes postës gjatë periudhës 15 shtator-15 tetor, shkuan Gazeta Express. “ju njoftoj se nesër (e diele, 24 tetor, ora 11:00) në Qendrën e Numërimit...
1 2 3 4 5 6 7
Page 4 of 7