archive23 Tetor, 2021 - 21:32

Lajme

LAJM I FUNDIT: Qëllohet me kallashnikov një person në mes qytetit

Një person ka mbetur i plagosur në Fier. Ai është qëlluar me kallashnikov nga një makinë në lëvizje. Ndërkohë vetë shënjestra ka qenë brenda një “Audi” të parkuar kur është qëlluar me breshëri plumbash. ABC mëson se një makinë është gjetur e djegur në afërsi të “Bypasit” Fier, e cila...
Lajme

Vdes tragjikisht një 80-vjeçar

Një 80 vjeçar në Vlorë ka humbur jetën pasi u rrëzua në një pus. Bëhet e ditur se ngjarja e rëndë ndodhi ditën e sotme rreth orës 17:00, në fshatin Nartë. Pusi ku u rrëzua i moshuari me inicialet K.K.. ndodhej në oborrin e banesës së tij. Grupi hetimor ndodhet...
Lajme

Tronditet qyteti: Plagosen babë e bijë

Krujë – Me datë 23.10.2021, rreth orës 18:40, në aksin rrugorë Krujë-Fushë Krujë, shtetasi F. M., duke drejtuar motomjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rruge. Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjerja, (vajza) shtetësja N. M., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Vritet udhëheqësi i lartë

Një udhëheqës i lartë i Al-Kaidës u vra nga një sulm me dron i ushtrisë amerikane në Siri, sipas Komandës Qendrore të Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i komandës së ushtrisë amerikane, majori John Rigsbee tha në një deklaratë se vrasja e Abdul Hamid al-Matarit “do të dëmtojë aftësitë e organizatës...
Lajme

Kaq asambleistë ka siguruar Vetëvendosja në Prishtinë

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Arben Vitia, ka thënë se 18 kandidatë të këtij suvjekti politik kanë arritur të bëhen asambleistë, shkruan IndeksOnline. Ai tha se LVV ka subjketin më të madh në asamblenë komunale. “Në listën e kandidatëve tanë për asamble, çdonjëri është fitues!...
Biznes

Paralajmërohet rritje e çmimeve edhe në…!

Studimet ndërkombëtare shpjegojnë së në shtator ka ndodhur rritja më e madhe e çmimeve që prej një dekade. Kosovarëve po u kushtojnë më shumë, produktet që po i blejnë në markete. Çmimet e artikujve ushqimorë janë rritur shumë. Rritjen me të madhe e kanë pësuar vajrat dhe yndyrat ushqimore. Këtë...
ShowBiz

Këngëtarja e njohur kosovare bëhet për spital

Këngëtarja e njohur Fifi është duke qëndruar në shtëpinë e Big Brother Albania VIP. Gjatë qendrimit në shtëpi ajo ka filluar të simpatizojë njërin nga konkurrentët brenda, Granitin. Megjithatë, pas disa shkendijash, ishte Graniti që mbrëmë, pas emisionit, i tha Fifit se e sheh si shoqe dhe asgjë më shumë....
Fun

Pasi e bllokuan Facebook-u dhe Twiter-i, Trump hap rrjetin e tij social

Ish-presidenti amerikan Donald Trump do të rivalizojë rrjetet sociale si Facebook dhe Twitter duke hapur një të tijin. Truth Social do të quhet media sociale e Trump, ndërsa planifikohet që të ketë edhe një shërbim abonimi me video. Trump deklaroi se platforma e tij “do t’i rezistojë tiranisë së teknologjisë...
Lajme

Tronditet qyteti shqiptar: Plagosen tre persona

Tre persona janë plagosur nga aksidenti në aksin Tepelenë-Gjirokastër, ku makina me të cilën po udhëtonin doli nga rruga dhe përfundoi disa metra poshtë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:10 në vendin e quajtur “Shkalla e Zezë”, ku drejtuesi i mjetit i identifikuar me incialet R.K., duket se nuk e...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7