archive23 Tetor, 2021 - 23:55

Lajme

Këtij shteti ballkanik, SHBA ia hoqi vizat

Që nga sot, qytetarët kroatë mund të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa vizë duke u regjistruar në Sistemin Elektronik të Autorizimit të Udhëtimit (ESTA) për udhëtime turistike dhe biznesi që zgjasin 90 ditë. Lajmin e ka bërë të ditur sot Ambasada Amerikane në faqen e saj në Facebook. Por...
Lajme

Vritet pronari i një lokali shqiptar

Një person ka mbetur i vrarë në Fier. Ai është qëlluar me kallashnikov nga një makinë në lëvizje. Ndërkohë vetë shënjestra ka qenë brenda një “Audi” të parkuar kur është qëlluar me breshëri plumbash. Ai eshte identifikuar si Adem Backa. Mesohet se një makinë është gjetur e djegur në afërsi...
Lajme

E FUNDIT: Vritet me breshëri plumbash biznesmeni i njohur shqiptar

FIER- Një person është ekzekutuar me kallashnikov, mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit. ABC mëson se viktimë ka mbetur 57-vjeçari Demir Backa. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:40, në vendin e quajtur “Rrethrrotullim i QTU-së”. Viktima ka qenë në makinën e tij tip “Audi” të parkuar anash rrugës, në...
Lajme

Dëbohen nga vendi turk dhjetë ambasadorë, ja kush janë dhe pse

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se sot kishte urdhëruar Ministrinë e Jashtme që dhjetë ambasadorë perëndimorë t’i shpallë “persona non grata”, përkatësisht persona të padëshiruar. Ai e mori këtë vendim për shkak të thirrjes për lirimin e filantropistit, Osman Kavala, shkruan ‘Reuters’ transmeton arbresh.info Kavala ndodhet në burg...
Lajme

E tmerrshme: Nëna vret brutalisht bijën 16 muajshe

Nëna e një vajzë 16-muajshe akuzohet e ka vrarë atë me goditje apo të shkelura brutale në bark, bashkë me të dashurën e saj, pas nje periudhe torturash mizore, u tha dje në gjyqin e ngjarjes makabre në Britani. Frankie Smith, 20 vjeçe, dhe Savannah Brockhill, 28, akuzohen se shkaktuan...
ShowBiz

Vjen reagimi i papritur i Bora Zemanit pas puthjes me Donaldin

Pas një pauze katër vjeçare, reality-show, BigBrother u rikthye por tani në një format tjetër me personazhe të njohura ‘VIP’. Natën e parë u prezantuan 14 banorë, numër ky që mund të rritet apo zvogëlohet nga eliminimet apo hyrjet nga java në javë. Në natën e katërt të spektaklit të...
1 2 3 7
Page 1 of 7