archive22 Tetor, 2021 - 23:25

ShowBiz

Sapo ndodhi: Puthje në buzë mes Borës dhe Donaldit

Një histori me fund të lumtur duket se do të jetë dashuria e Bora Zemanit dhe Donald Veshajt. Bora dhe Donaldi janë puthur në Big Brother, pas shtatë muaj ndarje. Pas një hezitimi të Borës për tu puthur në publik Donaldi e ka puthur Borën “Kam frikë do të flasim...
Lajme

Ky është dokumenti ku Rusia i referohet Kosovës si republikë

Ish-ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla, ka publikuar një dokument si replikë ndaj Ambasadës së Rusisë, ku kjo e fundit tha se Rusia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. E sipas dokumentit të publikuar nga Haradinaj Stublla, Rusia i është referuar Kosovës si republikë. Ajo gjithashtu tha se ky dokument...
Lajme

Këshilli Prokurorial i Kosovës “kërcënon” Qeverinë, ja arsyeja

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka shprehur shqetësimet për deklaratat e zyrtarëve qeveritarë ndaj prokurorëve. Të premten është raportuar se ish-prokurori special, Sylë Hoxha me ish-drejtorin e Agjencisë së Inteligjencës, Driton Gashi, kanë përfshirë dy agjentë si dëshmitarë për të dhënë dëshmi të rrejshme në rastin “Syri i Popullit”. Ndaj këtyre...
Lajme

Aksident i rëndë në kryeqytet, një i lënduar

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Nga pamjet e para që sjell “BalkanWeb” shihet se një makinë është përplasur me një motor, ndërsa drejtuesi i këtij të fundit është i shtrirë në tokë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e “Don Boskos”, ndërsa mësohet se nga përplasja...
Lajme

Haziri i bindur: LDK po kthehet në Prishtinë

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se kjo parti po rikthehet në Prishtinë. “Në Prishtinë do të ndodh ajo që i ka ndodh LDK’së (më 2013). Mënyra se si e ka humb zyrën LDK’ja po kthehet në mënyrën e njëjtë me fituar zyrën. Dallimi i votave në mes të kandidatëve...
Lajme

Zjarr i madh në Vushtrri – FOTO

Një zjarr i madh ka përfshirë një hapësirë në fshatin Pestovë të komunës së Vushtrrisë, raporton Gazeta Sinjali. Në pamje të dërguar nga një sinjalizues i Gazetës Sinjali shihet që një hapësirë mjaft e madhe rreth rrugës ku po qarkullojnë veturat në fshatin Pestovë është përfshirë nga zjarri. Gazeta Sinjali...
Lajme

Lajmi i fundit nga Ministria e Arsimit

Duke filluar nga kjo e premte, Ministri e Arsimit ka hapur konkurs për të gjithë nxënësit e komuniteteve jo shumicë, për të aplikuar për bursa. Vendimi që parasheh ndarjen e 500 bursave me nga 300 euro për nxënësit e klasave 10-të, 11-të e 12-të, ka për synim përfshirjen e nxënësve...
1 2 3 8
Page 1 of 8