archive21 Tetor, 2021 - 23:36

Lajme

Bëni gati qadrat, ky është moti për 4 ditët e ardhshme

Deri të premten më ngrohtë gjatë ditës e me diell. Në fundjavë reshje shiu dhe rënie e temperaturave 22.10 – Fillimisht me diell, në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull apo mjegullinë. Ditën ngrohtë e vransirat shtohen. 23.10 – Kryesisht vranët, e kohëpaskohe me reshje lokale shiu, e orëve të...
Lajme

NATO paralajmëron Rusinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë të enjten se marrëdhëniet me Rusinë kanë arritur në pikën më të ulët. “Nuk ka qenë më e vështirë prej përfundimit të Luftës së Ftohtë”, ka thënë Stoltenberg para se të niste samiti dyditor i ministrave të Mbrojtjes në Bruksel, më...
Lajme

Gjermania përfshihet sërish nga stuhi të furishme

Erërat e forta dhe shirat e rrëmbyeshëm përfshinë sot pjesën më të madhe të Gjermanisë, duke rrëzuar pemë, duke pezulluar shërbimet hekurudhore dhe duke dëmtuar ndërtesat. Autoritetet portuale lëshuan paralajmërim për vërshime të pritshme në Detin e Veriut dhe grykëderdhjet e lumenjve Weser dhe Elba pasdite dhe në mbrëmje. Trafiku...
Lajme

Ekskluzive: Anulohen zgjedhjet në komunën më të përfolur

Me vendim të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), janë anuluar zgjedhjet në komunën e Hanit të Elezit, ku për rrjedhojë do të ketë rivotim. PZAP-ja e ka pranuar si të bazuar ankesën e kryetarit të kësaj komune, Rufki Suma. Në zgjedhjet e 17 tetorit, në Han të Elezit...
Lajme

Tetë nxënës me COVID, mbyllet shkolla në këtë qytet

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër i ka vënë drynin klasës së pestë në shkollën 9-vjeçare “Avni Rustemi” në bashkinë e Libohovës. Shkak është bërë prekja e 8 nxënësve me Covid-19 që do të thotë afro gjysma e klasës. Izolimi i nxënësve të prekur dhe mbyllja e klasës ndërmerret në kushtet...
ShowBiz

Vdes aktorja e njohur shqiptare

Është ndarë nga jeta aktorja Filika Dimo. Lajmin e trishtë e ka njoftuar faqja zyrtare në rrjetet sociale e Teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës. Autorja që u shua në moshën 82-vjeçare prej disa vitesh jetonte në Belgjikë. Filika Dimo u lind në Durrës me 1 gusht të vitit 1939. U...
Lajme

Tronditëse: Aksident me fatalitet, vdes i moshuari

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari është shënuar këtë të enjte në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë. Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se shoferi me inicialet G.G., ka aksidentuar për vdekje një këmbësor, rreth 70-vjeç, i cili ende nuk është identifikuar. “Sot rreth orës 19:30, në aksin...
1 2 3 7
Page 1 of 7